Студентський профком технікуму сердечно вітає викладачів, співробітників та студентів з Новим 2016 роком! Бажаємо всім миру, добра, щастя, любові, наснаги та успіхів. Хай Вам завжди будуть вірні друзі, удача й успіх, а в домі - світло та радісно від любові і добрих новий. Здоров'я, добробуту, сімейного затишку Вам і Вашим рідним!

Перед новорічними святами студенти технікуму перетворилися на Діда Мороза та Снігуроньку, які привітали дітей співробітників технікуму з Новим роком. Малеча із нетерпінням чекала казкових гостей, кожен приготував для Діда Мороза подарунок: вірш, пісеньку чи танок, а також щирі посмішки, натомість і Дід Мороз подарував дітям солодощі та подарунки.   10.12.2015 року проводились змагання серед учбових закладів міста з настільного тенісу. В цих заходах приймали участь шість команд (команда хлопців та дівчат.) Студенти СХМТ зайняли - друге місце-дівчата, трете-хлопці.
  4 грудня 2015 року  на базі СНУ ім. Володимира Даля відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Майбутній науковець-2015», в роботі секції економічних наук якої прийняли участь представники СХМТ. Апробацію своїх перших наукових робіт здійснили під час доповідей студенти групи ФН-13 ТЕВ СХМТ Кранковський Дмитро та Усова Марина    (наукові керівники – викладач-методист в/к Колеснікова В.В. та викладач в/к Кукушкіна Л.М.).

Дебют наших студентів став переможним – з доповіддю «Сделано в Украине : проблемы и перспективы продвижения украинских товаров на внешние рынки» Кранковський Д. посів І місце, дипломом за участь нагороджена Усова Марина за доповідь «Проблемы и возможности дальнейшего развития сельского хозяйства Украины : перспективность выращивания зерновых культур»

Журі конференції було відмічено високий рівень підготовки наших студентів до виступу та захисту робіт, дипломантів було запрошено до подальшого навчання за спеціальністю на базі СНУ ім.В.Даля.

   26.11 – 29.11.2015 року збірна команда з баскетболу приняла учисть у

відкритому першості міста Сєвєродонецька серед чоловічих команд.

У чотирьох добової боротьбі чоловіча команда посіла на вищу ступінь п’єдесталу – ПЕРШЕ місто, залишив позаду п’ять найсильніших команд. 

Так тримати !!! ХЛОПЦІ.
   День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.
  Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. У церемоніальних заходах біля Меморіального знаку «Свічка пам'яті» в Києві також беруть участь перші особи держави, керівники іноземних країн, парламентів та міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські і культурні діячі, свідки Великого Голоду.
  У 2015 День пам'яті жертв голодоморів припадає на 28 листопада.
  25 листопада в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» відкрилася виставка «Люди правди». Експозиція присвячена тим, хто не боявся розповідати правду про жахливий злочин сталінізму.
   В бібліотеці СХМТ СНУ ім.В.Даля оформлена виставка «ЗАСВІТИ  СВІЧКУ»
   Згідно з соціологічними дослідженнями 2015 року, 81% українців вважають Голодомор геноцидом. Радник Глави АПУ Наталка Попович попросила українців о 16-й годині в суботу, 28 листопада, в кожній домівці, в усіх органах державної влади засвітити свічки пам'яті.
   «Ми просимо також медіа, всі радіостанції, всі телеканали о 16-й годині в суботу вшанувати жертв Голодомору хвилиною мовчання», — сказала вона.
НАШЕ ЗДОРОВЯ В НАШИХ РУКАХ

В СХМТ СНУ ім..В.Даля  серед студентів проводиться інформаційна робота на тему: «Грип та його профілактика»

Проводяться бесіди, виходять радіогазети, розповсюджуються листівки. В бібліотеці організована виставка на тему профілактики грипу.

Грип – гостре респіраторне вірусне захворювання з крапельним механізмом передачі, яке характеризується гострим початком, переважним ураженням верхніх дихальних шляхів і загальною інтоксикацією.

Збудником є віруси.

Джерелом інфекції є хвора людина або вірусоносій. Виділення вірусу практично припиняється через 5-10 днів після початку хвороби, а максимальні титри його визначалися на 2-гу добу після зараження.

Механізм передачі –  повітряно-крапельний. Зараження відбувається під час вдихання найдрібніших крапельок слизу з вірусом, що потрапляють у навколишнє середовище від хворих.

Інкубаційний період при грипі коливається від кількох годин до 3 днів, найчастіше 1-2 дні.

Хвороба починається гостро: загальна інтоксикація – сильний озноб, а потім відчуття жару; різкий головний біль у ділянці лоба, надбрівних дуг, скронь, очей, який посилюється під час руху очних яблук і супроводжується світлобоязню, запаморочення; загальна слабкість, розбитість, ломота в тіні, біль в м’язах, порушення сну.

Зниження та нормалізація температури не означає видужання хворого на грип

Лікування проводять в основному дома, госпіталізації підлягають тільки хворі з важким перебігом грипу. Хворим призначаються постійний режим, легкозасвоювану вітамінізовану їжу з достатньою кількістю рідини.

Профілактика: неспецифічна сезонна профілактика: загартування, полівітамінні препарати, екстракт елеутерококу.

Специфічна профілактика полягає в проведенні вакцинації.

Під час догляду за хворим на грип засобами індивідуального захисту марлева пов’язка.

НАШЕ ЗДОРОВЯ В НАШИХ РУКАХ

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!

16 днів проти насильства
     26.11.2015. року  в Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі СНУ ім. В. Даля  відбулося засідання круглого столу у рамках  Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»,  організатором якого виступив відділ молоді та спорту Сєвєродонецької міської ради.  У заході взяли участь студенти 1-3 курсів,  представник поліції, психолог, медичний працівник та спеціалісти відділу молоді та спорту міста Сєвєродонецька.
   Гості відповіли на актуальні запитання студентів стосовно проявів насильства та шляхів його подолання, розповіли про відповідальність за жорстоке поводження з однолітками.
    У завершення заходу головний спеціаліст відділу молоді та спорту Сєвєродонецької міської ради Гашкова Віта Миколаївна презентувала студентам інформаційний плакат, у якому вказані державні структури, в яких можна отримати допомогу.

У рамках проводження
«Тижня енергозбереження»
Здійснювались заходи:
23.11.2015 Конкурс стінгазет
I місце – ЕО-14
II місце – ЕО-13
III місце – ЕО-12
24.11.2015 «Кросворди» - аудиторія 84
I місце – Шевкун Роман
II місце – Светличный Денис
III місце – Москаленко Игорь
26.11.2015 «Олімпіада по електро-обладнанню» - аудиторія 84
I місце – Кривошия Данила
II місце – Доценко Дарья
III місце – Денисенко Игорь
26.11 .2015 Конференція з енерго-збереження – читальний зал
I місце – Соловьев Данила
II місце – Бородулин Максим
III місце – Кривошея Данила

 25 листопада до декади проведення ініціативи та творчості молодих викладачів, викладач-методист Карманов М.І. з особистого досвіду роботи підготував та провів заняття Школи викладача-початківця за темою: «Пробна реалізація, обговорення, корекція створюваного досвіду».

  22 листопада в Сєвєродонецькій міській бібліотеці відбулося нагородження учасників конкурсу молодих літераторів Луганщини. Щиро вітаємо наших лауреатів Тітову Дар’ю (ФН-БО-15) та Веретяннікову Ганну (ФН-БО-14). Зичимо творчої наснаги та подальших поетичних злетів.

   У Сєвєродонецьку на площі Перемоги під національну музику і демонстрування на екранах роликів про події на Майдані 2013-2014 років пройшов мітинг-реквієм. Участь у ньому взяли керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, учасник Євромайдану Георгій Тука, сотні молодих людей. Під час заходу переможці літературних конкурсів «Герої не вмирають» та «Україна – єдина країна» читали вірші, а у форматі вільного мікрофону студенти з лампадками в руках і портретами загиблих, а також усі охочі говорили про героїв Небесної сотні. Була оголошена хвилина мовчання. Усі присутні свічками на площі виклали слово ВОЛЯ.
     З метою вшанування найвищих людських цінностей – життя, свободи, гідності, мужності, героїзму, збереження незалежності та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві Президент України підписав Указ №633/2015 від 09.11.2015 «Про відзначення у 2015 році Дня Гідності та Свободи», встановивши в Україні День Гідності та Свободи – свято, яке щорічно відзначається 21 листопада.
   Гідність і свобода – це ті цінності, які нероздільно пов’язані із життям людини, і відіграють важливу роль як у становленні певної особистості, так і суспільства в цілому. Вони лежать в основі моральних ідеалів, принципів, переконань і норм, які визначають стосунки між людьми і ставлення громадян до своєї держави. У свою чергу, таке ставлення уособлюється в поняттях «Вітчизна», «Батьківщина», «родина», «сім’я», а найвищим проявом любові до рідної землі є готовність з честю відстоювати її свободу, незалежність, боронити від будь-яких нападів ціною власного життя.
   16 листопада бібліотека СХМТ СНУ ім. В.Даля випустила  стіннівки на стенд «БІБЛІОТЕКА ІНФОРМУЄ»
  Гідність є одним з ключових понять Конституції України. В Основному Законі, зокрема, визнано гідність однією з «найвищих соціальних цінностей» в Україні (ст. 3), задекларовано, що «усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах» (ст. 21) та що «кожен має право на повагу до його гідності» (ст. 28).
   Свобода є головною людською цінністю і визначається «як фундаментальна складова людського існування», оскільки свобода є не просто те, чим володіють люди, а саме ким вони є за своєю суттю. Як універсальна характеристика людського буття, свобода безпосередньо пов'язана з відчуттям відповідальності.
  17 листопада в технікумі пройшли години спілкування, присвячені  ДНЮ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ
День Гідності та Свободи – це свято, яке є одним із ключових у ланцюжку заходів щодо утвердження в Україні національної незалежності, самоідентичності та бажання жити за європейськими стандартами. Народ України засвідчує своє право жити у вільній демократичній державі. Запальний ентузіазм, помножений на чітку та продуману організацію акцій, дав змогу проявити неабиякий політичний потенціал української нації як гідної і достойної кращого життя спільноти, рівної серед рівних європейських народів.
  В бібліотеці СХМТ СНУ ім. В.Даля організована виставка
 «ПІД СИНЬО-ЖОВТИМ ПРАПОРОМ СВОБОДИ З’ЄДНАЄМО ВЕЛИКИЙ НАШ НАРОД»

  Біля виставки були проведені інформаційно-просвітницькі бесіди
 «Де немає свободи, там немає і Вітчизни», «Україна – це територія Гідності і Свободи»
    21 листопада в технікумі пролунала радіогазета на тему «День Гідності та Свободи»
День студентського самоврядування

17 листопада  в Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі відбулося святкування Дня студента. Його підготував і провів студентський профком СХМТ.
  О 9-й годині пройшла урочиста передача повноважень діючої адміністрації студентській дирекції. Директором технікуму в цей день була Кузенна Анна – студентка групи ТНР-12, заступником директора з навчально-виховної роботи – Валюх Альона – студентка  групи ВОТ-12, заступником директора з навчальної роботи – Новожилов Владислав – студент групи ВОТ-13, завідуючим відділенням комп’ютерної техніки був Жадан Валерій – студент групи ВОТ-12, завідуючою техніко-економічним відділенням -  Панаєт Марія – студентка групи ФН-БО-13.

   В цей день студентського самоврядування у всіх групах викладали предмети студенти – викладачі: читали лекції, проводили семінар, ставили оцінки. До цієї справи студенти-викладачі віднеслися відповідально – і «халява» майже не проходила.
   В фойє працювали ведучі – Сидоренко Вікторія і Лисоконь Даніїл, а також фотокореспонденти та журналісти технікумовської газети «Студентські зорі».
    А на великій перерві, протягом години, було велике святкове дійство:
- гра «О, щасливчик!» (продаж пиріжків, де декілька були з половиною ґудзика, який дає право на отримання «Сертифікату», який звільняє від здачі екзамену по небажаному предмету);
- безпрограшна лотерея, за якою можна було виграти обід на 20 грн., батончики, зошити та інше;
- надання пропозицій до стенду «Студентські ініціативи: Зробимо наш технікум кращим!»;
- вікторина «Люби і знай свій технікум». 
На завершення свята всі зібралися у великій читальній залі, де студентська дирекція передала свої повноваження адміністрації технікуму. 
   Директор технікуму Жученко Євген Володимирович подякував студентській дирекції за гарну роботу, запросив після подальшого навчання в ВНЗ повертатися вже викладачами в рідний технікум.
Далі було нагородження кращих в номінаціях:
1)    Студент – інтелектуал – Новожилов Владислав – гр. ВОТ-13;
2)    Номінація «Знання» - Кузенна Анна – гр. ТНР-12;
3)    Спортсмен року – Кукота Артур – гр. ЕАС-13;
4)    Лідер року – Гіренко Микита – голова студпрофкому;
5)    Активіст року – Валюх Альоша – гр. ВОТ-12;
6)    Талант року – Павленко Владислава – гр. ПР-12;
7)    Волонтер року – Третяк Тетяна – гр. ФН-БО-14;
8)    Номінація «Кращий по професії» – Міронов Максим – гр. ОХЗ-13;
9)    Звукооператор року – Ізоткін Іван – гр. ОХЗ-12;
10)    Лідер гуртожитку – Сачек Роман – гр. ЕПА-13;
11)    Номінація «Краща кімната гуртожитку»:
-    кім. № 301 Петров Миколай – гр. ЕО-15;
-    кім. № 418 Христосенко Серафіма – гр. БО-ФН-15.
   Директор технікуму також вручив «Сертифікати» 15-ти студентам, які звільнялись від одного екзамену у зимову сесію.
   Свою премію – 50 грн. отримав і Колодєзєв Єгор – студент гр. ЕАС-13, як переможець вікторини «Люби і знай свій технікум».
    Колектив художньої самодіяльності дав концерт на завершення свята студентів.
.

  До Дня української писемності та мови 9 листопада згідно з Концепцією національно-патріотичного виховання  в кімнаті-музеї «Українська світлиця» відбулася оглядова екскурсія для першокурсників (гр. ВОТ-15 та БО-ФН-15). Метою цього заходу стало ознайомлення студентів з кращими традиціями українського народу.
 У проведенні заходу активну участь взяли студенти групи БО-ФН-15. Ведучі - Журба Діана та Хворостян Єлизавета - розповіли про побут та давні звичаї українського народу, а актори - Лазор Максим та Горяча Анна – майстерно  втілили їх у життя.


В гуртожитку 12 листопада 2015 р. відбувся вечір
      «Містер і місіс осінь».

У вечорі брали участь 3 пари:

1. Тетяна Кобзар і Олексій Кранцевич;

2. Наталка  Кулібаба і Денис Черв'як;

3. Косюк Мирослава та Полякова Анна «Антон» (СНУ).

До складу журі були запрошені колишні студенти гуртожитку Погорілий Влад і Громак Євген.

Кожна пара приготувала домашнє завдання. Вони здивували нас прекрасним виступом, запальними танцями та піснями. Вони власними руками з підручних засобів виготовили собі костюми.
Були дуже цікаві конкурси: «Хто кого переспіває», «Відчепися від мене». Павленко Владислава порадувала нас піснею «Осінь». Ксенія Островерхова виконала пісню «Метелики - бабочки» (СНУ). Малюгін Дмитро заводив зал своїм співом під гітару (СНУ).

«Містер і місіс осінь» стала пара № 3 – Мирослава і «Антон».

Друге місце розділили дві пари:
Наталя та Денис, Тетяна та Олексій. 

Вечір пройшов на УРА!

11 листопада навчально-методичний кабінет підготував та провів для викладачів технікуму семінар за темою:

«Концепція національно-патріотичного виховання у навчальних закладах, особливості вивчення базових дисциплін у 2015-2016 навчальному році»,

де були розглянуті основні положення Концепції та методичні рекомендації щодо  особливостей викладання  базових дисциплін.

з 9 по 13 листопада 2015 року  у техникумі проводився тиждень циклової комісії
комп’ютерних та електронних технологій
9 листопада відбувся
відкритий урок викладача
 Безгубенко Ю.С.

на тему
«Каскади попереднього підсилення
на біполярних транзисторах
»
10 листопада відбулася
Олімпіада з програмування
 Викладач Мірошніченко Н.Є.

В олімпіаді брали участь 11 студентів з різних груп та курсів:
Мовшук Н. А. (група ПР-12, 4 курс), Лавриненко О. О. (група ПР-12, 4 курс), Алимов Ю. М. (група ПР-12, 4 курс), Вертіков В. Д. (група ПР-13, 3 курс), Бриль В. О. (група ПР-13, 3 курс), Олефіренко М. В. (група ПР-13, 3 курс), Барановський О. С. (група ВОТ-15, 1 курс), Малюга А. І. (група ПР-13, 3 курс), Костиря Р. Г. (група ПР-12, 4 курс), Шаповалов О. О. (група ПР-12, 4 курс), Гранкін О. О. (група ПР-13, 3 курс).

За результатами олімпіади призові місця були розподілені наступним чином:

1 місце - Мовшук Нестор, ПР-12

2 місце - Бриль Вадим та Гранкін Олександр, ПР-13

3 место - Олефіренко Михайло, ПР-13

12 листопада відбулася науково -практична конференція «Технології майбутнього».

    Теми доповідей на конференцію:

1.    SSD-накопичувачі. Доповідач ст. гр.ПР-14 Ломакін С., керівник Медведєва В.О.
2.    Молекулярна електроніка-технологія майбутнього. Доповідач ст. гр.ВОТ-13.Новожилов В. керівник Карманов М.І.
3.    Перспективи нових електротехнічних матеріалів. Доповідач ст. гр.ЕО-13 Шевкун Р., керівник Карманов М.І.
.
конкурс плакатів по професіі
Підсумки конференції тижня ЦК
 «Комп’ютерних та електронних технологій»:

       За підсумками конференції «Технології майбутнього»
    відзначити відмінну роботу викладача Скороход В.М. по підготовці доповіді студентів групи ПР-12
       Костирі Р. та    Шаповалова О. на тему «Космічний стимулятор Сонячної системи».

7 листопада студенти групи БО-ФН-14 були запрошені у Галерею мистецтв на біографічне кафе «Пам'ять, закарбована в слові». Гостем біографічного кафе була поетеса з Полтавщини Олена Задорожна. Вона поділилася історією створення збірки «Той, що зумів воскреснути» та подарувала екземпляр книги бібліотеці технікуму. Також відбулися літературні діалоги між поетесою та міськими поетами-аматорами. Захід відбувався в рамках Проекту «Культурний простір — місце для діалогу та взаєморозуміння», який реалізовує Полтавська обласна організація Національної спілки письменників України.

  Представниками Швейцарського фонду з протимінної безпеки було проведено зустріч зі студентами СХМТ, на якій спеціалісти розповіли про те, як зберегти своє життя у разі  виявлення мін та снарядів. Під час презентації розповіли про можливі умовні позначки небезпечних місць, та як поступити у випадку виявлення небезпечної знахідки.

Вогонь, що вийшов з-під контролю, здатний викликати значні руйнівні, а також смертоносні наслідки. До таких проявів вогняної стихії належать пожежі.
   Пожежа - це процес неконтрольованого горіння поза спеціальним вогнищем, що розповсюджується у часі і просторі. Процес супроводжується знищенням матеріальних цінностей, створює загрозу життю та здоров'ю людей, довкіллю.
   30 жовтня 2015 р. в СХМТ пройшли пожежні тренування по умовному займанню в навчальному корпусі (аудіторія № 14 , комп’ютерний клас). Тренування були  навчальними, але дії, що відбувалися в наступні 35 хвилин були максимально наближені до реальних.
  Було імітовано займання комп’ютера, виставлений червоний прапорець, що означає – очаг загоряння, та синій, який позначає зону задимлення.
Члени ДПД технікуму в складі: Кляхін В.П., Кузьменко Є.А., Надточій А.Б., Сімєон В.В. з поставленим умовним завданням впорались на оцінку «добре», котру дав заступник місського штабу цивільного захисту Мирошниченко С.А.

Тренування показали, що теоретичні та практичні навички членів ДПД відповідають усім нормам МНС.
    Керував тренуванням заступник керівника ЦЗ Павліченко М.Є., начальник штабу ЦЗ Банк С.С.

В ході тренувань були відпрацьовані наступні етапи:
-    виклик пожежної охорони за номером «101»;
-    знеструмлення приміщення;
-    прокладка рукавної лінії до осередку загоряння;
-    тушіння порошковим вогнегасником;
-    захист приміщення від вогню.

  28 жовтня методист Лебедєва Н.Ю. у формі круглого столу провела заняття Школи викладача-початківця за темою: «Як запобігти зриванню занять студентами» для того, щоб зрозуміти причини такого явища в житті викладача, як зривання заняття, а також спробувати зарадити подібній ситуації.

  27 жовтня студенти групи БО-ФН-14 відвідали у Галереї мистецтв персональну творчу виставку «Соло - вернісаж» художниці з міста Рубіжне Світлани Бондар, де ознайомилися з живописними роботами маслом та аплікаціями із соломки. Незабутні враження залишила і самобутня виставка вишитих нитками та бісером ікон, національного одягу та авторського рушника «Ми – діти сонця!» народної майстрині Луганщини Лідії Оробцової (Сорока).

ПОЗДРАВЛЯЕМ
победителей смотра-конкурса
"Твои таланты, 1 курс"

Песня:

I   место

- не присуждать

 

 

II  место

- ПР-15

 

 

III место

- ФН-БО-15

 

Танец:

I   место

- ТОР-ТНР-ОХЗ-15;

- ЕПА-ЕАС-15

 

 

II  место

- ПР-15

 

 

III место

- ЕО-15; ВОТ-15

 

Художественное чтение:

Приз зрительских симпатий - ФН-БО-15

 

I   место

- ПР-15

 

II  место

- не присуждать

 

III место

- ТОР-ТНР-ОХЗ-15

Оригинальный жанр:

 

I   место

- ВОТ-15

 

II  место

- ПР-15

 

III место

- ОРА-15

Ведущие:

I   место

- ТОР-ТНР-ОХЗ-15

 

II  место

- ФН-БО-15

 

III место

- ПР-15

Студпрофком

15 жовтня в читальному залі бібліотеки відбулася зустріч студентів 2-3 курсів технікуму з воїнами АТО на
тему : "На захисті рідної землі", присвячена Дню захисника України.
     У програмі прозвучали вірші, пісні, присвячені захисникам - воїнам. Студентками нашого технікуму був
 виконаний танок. Були продемонстровані відео кліпи.
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих воїнів.
  Сценарій був підготовлений працівниками бібліотеки.

Україна – мирна держава, українці – толерантні,
ввічливі люди, які з повагою ставляться до кожної нації і мови.

Будьмо мужніми, збережімо державу, збережімо себе.
Ми – єдина Україна.
  15 жовтня в актовому залі СХМТ пройшов фестивальний концерт «Твої таланти, перший курс!», в якому взяли участь хлопці та дівчата з усіх навчальних груп першого курсу.
  Зі сцени звучали популярні пісні та жарти з студентських сценок, а сучасні танці стали окрасою концертної програми. Багато хто з виступаючих  вперше опинился на сцені, вперше відчув себе артистоми. Дружними оплесками підтримували глядачі кожен виступ першокурсників
   День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас е Днем Українського козацтва.
  Свято встановлено 14 жовтня 2014 р. указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

Щиро й сердечно  вітаємо Вас із Днем захисника Вітчизни – святом, що увібрало в себе багаті і славні козацькі традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж всієї багатовікової української історії.
В це світле свято бажаємо Вам родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії і миру!

1 жовтня 2015 року у приміщенні читальної зали бібліотеці 
пройшло урочисте нагородження викладачів та робітників технікуму з нагоди

Дня працівників освіти.


За сумлінну працю, професійне виконання службових обовязків,
високі показники в організації та проведенні навчального процесу та
з нагоди відзначення Дня вчителя відбулося нагородження грамотами

слідуючих працівників СХМТ:

БУКРЕЄВ Юрій Миколайович
ЗАБОЛОЦЬКИХ Тетяна Іванівна
КУКУШКІНА Лариса Миколаївна
СКОРОХОД Валентина Михайлівна
ГАВРИЛЕНКО Володимир Анатолійович
ГОЛУБ Ганна Григорівна
КАРМАНОВ Микола Іванович
ГАНЖА Світлана Анатоліївна
КОЛЕСНІКОВА Вікторія Вікторівна
ГАВРИЛЕНКО Ніна Іванівна
КАРАБУТ Оксана Анатоліївна
СІМЄОН Вікторія Вікторівна
Мелешко Раиса Володимирівна
КУНИЦЯ Олена Вікторівна
СУПРУНОВА Любов Павлівна
ПЕРЕПЕЛИЦЯ Віра Миколаївна
ГОЛУБЦОВА Лариса Вікторівна
КУРИЛО Віра Павлівна

     Завершуючи заходи з нагоди Дня працівника освіти директор техникуму СХМТ   ЖУЧЕНКО Євген Володимирович від щирого серця подякував присутнім за загальний внесок кожного у розбудову закладу та побажав міцного здоров’я, натхнення, благополуччя і мирного неба над головою!
Нехай ваші учні будуть талановиті і кмітливі!
Нехай всі іспити і тести здаються на п'ятірки!
Нехай початок навчального року буде довгоочікуваним,
 а його кінець - успішним!

                     4 жовтня - День працівників освіти.

В Україні День працівників освіти згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року відзначається у першу неділю жовтня .
    Проте, багато громадян України, які отримали освіту в той час, коли країна входила як республіка до складу СРСР, пам'ятають святкові букети айстр і хризантем, які вручалися за традицією або з щирою подякою викладачам на День учителя. Білі фартухи і сорочечки надягали наприкінці першого тижня жовтня за указом Президії Верховної Ради СРСР від 29 вересня 1965 року. 
 Сьогодні в незалежній Україні майже 860 тисяч педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання, науково-педагогічних працівників і управлінців. Вони вчать і виховують більше мільйона дошкільників, навчають більше п'яти мільйонів школярів, викладають майбутню спеціальність майже трьом мільйонам студентів країни.

 
 
24 вересня в нашому технікумі відбулася
посвята в студенти. І курс. 2015 р.
 
  Традиційно в вересні в нашому технікумі проходить вечір «Посвячення в студенти». Кожна група І-го курсу готує виступ агітбригади на тему «Гімн професії», де з великою шаною, з захопленням студенти в віршах, піснях, міні-фільмах, сценах прославляють свою майбутню професію. Кожній групі допомагали старшокурсники в підготовці до виступу, за цей час студенти подружилися, об’єдналися, знайшли спільні інтереси, виявили багато талантів. Дуже вдало виступали групи ФН-БО-15, ВОТ-15, ТОР-ТНР-ОХЗ-15.

  Студентський профком підготував для першокурсників конкурси, дав скуштувати солоної студентської каші, бо навчання дається не легко і після напівсерйозної, напівжартівливої клятви, директор технікуму Жученко Євген Володимирович, вручив групам І-го курсу торти, щоб підсолодити їм початок студентського життя
.
24 вересня в нашому технікумі відбулася   зустріч студентів
технікуму  з волонтерами.
     17 вересня в нашому технікумі відбулася   зустріч студентів
технікуму  з волонтерами організації «Волонтеры Северодонецка для АТО», метою якої було  залучення студентської молоді до волонтерської діяльності. Волонтери розповіли про основні напрямки своєї діяльності та допомогу бійцям АТО Луганської області.

Студенти подякували волонтерам за хвилини приємного спілкування, за допомогу бійцям та домовились про наступні зустрічі.

17 вересня в нашому технікумі відбувся

Урок мужності до Дня партизанської слави
«Партизани ІІ світової війни».
15 вересня 2015 року у технікумі відбувся конкурс-огляд робіт із природного матеріалу та композицій «Ікебана» за темою  «Квіти – це історія нашого народу». При створенні композицій студенти вивчали різні легенди про квіти, доцільність з’єднання тих чи інших квітів в одному букеті, змагались у виготовленні кращих поробок з зерна, шишок, гарбуза тощо.

Переможцями конкурсу стали групи: 

ТОР-ТНР-ОХЗ-15 (класний керівник Бігун С.С.),
ФН-БО-15          (класний керівник Кукушкіна Л.М.),
ФН-БО-14          (класний керівник Дворнік О.С.) та
ЕО-14                  (класний керівник Новікова А.М.)

Ми нація єдина – твої ми діти, Україно!

З метою залучення молоді до національної історії, 1 вересня 2015 року у технікумі пройшов єдиний урок для студентів І-ІV курсів «ми нація єдина – твої ми діти, Україно!», у ході якого викладачі та студенти розповіли про історію створення України, як незалежної держави, про революційні події у незалежній Україні. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Небесної сотні,  загиблих на Сході військовослужбовців та мирних жителів.

Проведено вікторину «Чи знаєте ви Україну

Бурхливо обговорювались питання соборності та цілісності території нашої держави, спрямовані на усвідомлення відповідальності кожної людини за судьбу країни та нації.

Гаслом цих заходів стали рядки видатного українського поета Володимира Сосюри:

Любіть  Україну,  як  сонце,  любіть,  
як
 вітер,  і  трави,  і  води…  
В  годину  щасливу  і  в  радості  мить,  
любіть  у  годину  негоди.  
Любіть  Україну  у  сні  й  наяву,  
вишневу  свою  Україну,  
красу  її,  вічно  живу  і  нову,  
і  мову  її  солов'їну.  
   Сьогодні 31 серпня відбулася перекличка студентів 1-го курсу. В актовому залі вітальне слово взяли директор технікуму ЖУЧЕНКО Євген Володимирович  та  заступник директора  з навчально-виховної роботи ДВОРНІК Ірина Леонідівна.
   Студентів ознайомили з режимом навчання, з правилами внутрішнього розпорядку. Далі студенти розійшлися по кабінетах, де познайомилися зі своїми кураторами.