Архів 2016 рік  січень-червень
Прощавайте студентські роки...
    30 червня 2016 року в Сєверодонецькому хіміко-механічному технікумі  відбувся випуск молодших спеціалістів.
 Урочистості з нагоди вручення дипломів зібрали у читальному залі бібліотеці технікуму членів адміністрації, батьків та студентів.
   У вітальному слові директор СХМТ Жученко Є. В. наголосив, що хімічна галузь у державі поповнилася молодими спеціалістами і завтрашній день – у надійних руках.
   Студентам, які брали активну участь у громадському житті технікуму та студентському самоврядуванні  заступник директора з навчально-виховної роботи Дворнік Ірина Леонідівна вручила грамоти та подяки.
    Багато добрих слів на адресу випускників звучало у цей святковий день від завідувачів  відділень НовіковоЇ Г.С. та Півоварової С. О. Не залишилися у боргу і випускники. Вони дякували своїм наставникам за науку, щирість, тепло та увагу, що відчували протягом чотирьох років навчання.
    Слова вдячності за недоспані ночі, витримку та любов звучали й для батьків.

 Вітаємо випускників зі святом, щиро бажаємо їм здоров’я, радості, успіху,
сімейного благополуччя та щасливої життєвої долі!

     Після випуску, студентів у технікумі стало менше, але світ поповнився чудовими і освіченими фахівцями. І головне, - вже з 11 липня 2016 року технікум відкриває двері назустріч абітурієнтам і запрошує на навчання всіх, хто прагне здобути необхідну освіту, навчатися у державному закладі, бути компетентним  і корисними  Україні у майбутньому житті.
Іван Франко – це розум і серце нашого народу.
Це боротьба, мука і передчуття щастя України.
України і людськості.
М. Рильський
  В рамках виконання Указу Президента України Петра Порошенка від 8 грудня 2015: "З метою вшанування пам'яті видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Яковича Франка, популяризації його літературної, публіцистичної, наукової спадщини, зважаючи на його вагомий внесок у становлення української нації, а також з нагоди відзначення у 2016 році пам'ятних дат – 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті Івана Франка постановляю…» бібліотекою технікуму разом з викладачами української мови та літератури в кінці травня на початку червня серед студентів перших курсів була організована та проведена конкурс-вікторина «Іван Франко – видатний український поет, прозаїк етнограф».
 
 Перше місце зайняв студент групи ВОТ-15 – Митарєв Данил;
 Друге місце між собою поділили студентки групи БО-ФН-15:
                Шлеїн Єлізавета та Ігнатова Ксенія;

 Третє місце зайняв студент групи ПР-15 – Чижик Максим та Галенко Павел – студент групи ЕО-15.
 Всіх студентів, бравших активну участь у конкурсі, Директор технікуму – Жученко Євген Володимирович разом з зав бібліотекою – Журавльовою Світланою Іллівною відзначив Подячними Листами та вручив грошові премії.
 
 Іван Франко – найяскравіша постать нашої української літератури, нашої історії та культури. В цьому році ми будемо проводити різноманітні заходи, щоб згадати і пошанувати пам'ять великого борця за Незалежність, який залишив нам спадок української гідності й нині закликає нас до єдності.
  Нехай символічним заповітом для нас, сучасників, залишаються настанови Івана Франка:
«Лиш борися – не мирися, краще впадь, але не зрадь!»
Участь делегації СХМТ у парламентських слуханнях
Верховної Ради України
   


01.06.2016р. в залі пленарних засідань Верховної Ради відбулися парламентські слухання на тему:
  «Професійна освіта як складова забезпечення кадрового потенціалу України: проблеми та шляхи вирішення».

   Обговорити сьогодення та майбутнє професійної освіти, її місце у загальнонаціональному навчальному процесі та висловити свої пропозиції прибула до столиці делегація представників ВНЗ І – ІІ рівня акредитації Луганської області у складі:
   Голова делегації – Жученко Євген Володимирович, директор Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.
 
      Члени делегації:
 Дворнік Ірина Леонідівна – заступник директора з навчально-виховної роботи Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля;
  Кадацька Лариса Володимирівна – заступник директора з навчальної роботи Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу;
  Тарасенко Олександр Іванович – завідувач відділення Рубіжанського політехнічного коледжу імені О.Є. Порай-Кошиці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
 
  Під час парламентських слухань обговорювали питання подальшого майбутнього професійної освіти. Всі виступаючи зауважили, що професійна освіта має бути безпосередньо пов’язана з потребами економіки держави, а її якість відповідати сучасним вимогам, адже у ринкових умовах виробництва втриматися на робочому місці зможуть лише висококваліфіковані працівники, які досконало володіють сучасною професією, можуть швидко змінювати спеціалізацію, що може стати певним гарантом їх зайнятості.
   Після обговорення учасники парламентських слухань «Професійна освіта як складова забезпечення кадрового потенціалу України: проблеми та шляхи вирішення» внесли пропозиції ВРУ, КМУ, МОНУ щодо розвитку і модернізації системи професійно-технічної освіти та ВНЗ І – ІІ рівня акредитації.
З 2 лютого по 2 березня 2016 року проходила Всеукраїнська Онлайн-вікторинав рамках проекту
 «ЄС: вибір української молоді»,

в якій брала участь
 Фільчакова Соф’я,
студентка групи ПР-15.
Представництво ЄС в Україні висловило подяку за участь у
 Всеукраїнській Євровікторині
  та
 привітало Соф’ю із успішним її проходженням.
13 травня в технікумі пройшла низка заходів, присвячених Дню пам’яті жертв політичних репресій.
 На перервах лунали інформаційні повідомлення, радіогазети до Дня Пам’яті. В групах були проведені бесіди  «Незаконно звинувачені, мимоволі засуджені». В бібліотеці  була організована виставка.
15 травня на будинку СХМТ СНУ ім. В. Даля був приспущен Державний прапор України.
12 травня в читальній залі бібліотеки відбувся виховний захід, присвячений Дню матері.
Яновська  Зоя Іванівна презентувала книгу «Память о маме», яку написали троє дітей сім’ї Деревських. Одна із авторів книги, Сербіна Алла Іванівна, була присутня в залі і розповіла про історію написання цієї книги.
 Глядачі подивились один із фільмів відеоархіва сім’ї Деревських – документальний фільм «Роменская Мадонна», який розповів про унікальну жінку, матір-героїню ,
 яка виховала в тяжкі роки нашої країни 45 дітей – про А.А.Деревську (1902-1959р.р.)

Відвідати віртуальний музей пам’яті сім’ї Деревських ви можете на сайті – derevskaja.com
   

9-го травня 2016 року з нагоди 71-ї річниці з Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулась урочиста церемонія покладання квітів до Меморіалу Перемоги.

В урочистостях,  разом з представниками керівництва міста, а також духівництва, ветеранських організацій та громадськості, також  взяли участь й студенти та викладачі нашого технікуму.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника й хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв разом з жителями нашого міста, а також привітати та висловили повагу й вдячність тим, хто дав змогу жити теперішньому поколінню і дивитись у світле майбутнє, побажали їм міцного здоров’я і довгих літ життя.

Друга світова війна – це наймасштабніша війна в історії людства, яка тривала 2194 дні і забрала мільйони людських життів.

   
Пожежа - це процес неконтрольованого горіння поза спеціальним вогнищем, що розповсюджується у часі і просторі. Процес супроводжується знищенням матеріальних цінностей, створює загрозу життю та здоров'ю людей, довкіллю.

Студенти та викладачі технікуму прийняли участь в акції «За чисте довкілля»

Прибрали ділянку біля озера Чисте, територію біля навчального закладу та гуртожитку.

Зробимо СХМТ кращим!

  Чорнобиль:– горе і біль
 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році. Вже пройшло 30 років, як ми живемо у післячорнобильській ері. Гіркий запах Чорнобилю, що тепер асоціюється в українців із небезпекою «мирного атому», назавжди увійшов у долю України. Чорнобиль став зловісним символом найсильніших само руйнівних дій людини.
  З нагоди 30-річчя катастрофи на Чорнобильській АЕС працівники бібліотеки організували виставку-застереження «Чорнобиль:– горе і біль», де представлено різноманітну науково-пізнавальну, історичну та публіцистичну літературу. Окремими розділами виставки представлено видання про подвиг героїв-чорнобильців, екологічні наслідки наймасштабнішої техногенної аварії,  стан атомної станції й Чорнобильської зони, які постійно в центрі уваги світової громадськості. Катастрофа нагадала всім про всепланетарну відповідальність людини за плоди її діяльності й глобальність можливих трагічних наслідків у разі нехтування цього постулату.
  В читальному залі бібліотеки відбувсь тематичний вечір «І біль Чорнобиля нам стукає у серце»  з нагоди 30-річчя Чорнобильської катастрофи. Студенти спілкувались з ліквідатором на Чорнобильській АЄС – Блохіним Юрієм Вікторовичем, читали вірші, дивились аудіо кліпи, провели презентацію на цю тему. Вечір нікого не залишив байдужим.
 Також викладач охорони праці Мірошниченко А.А. на класній годині разом зі студентами підготувала та провела для студентів третього курсу конференцію "Дзвони Чорнобиля". На яку був запрошений Валерій Вільгельмович Милевський ліквідатор аварії на Чорнобильській АЄС полковник ВСУ, провідний фахівець соціально-гуманітарної роботи з населенням, голова громадської ветеранської організації  товариство "Чорнобиль" МНС України в Луганській області.

Ми атомні заложники прогресу.
Вже в нас нема ні лісу, ні небес.
Так і живем од стресу і до стресу,
Абетку смерті маємо – АЕС.
                                    Л.Костенко
  14 квітня студенти групи ОРА-14 відвідали у Галереї мистецтв персональну виставку «Живий час» художника Валентина Галімова, де ознайомилися з сучасними інсталяціями та мали можливість прийняти участь у  творчому перфоменсі автора. Також студенти щиро поспілкувалися з народним художником України Олександром Єнєм, художником-графіком Борисом Романовим та різьбярем по дереву Анатолієм Беленецьким, членом національної спілки народних майстрів України, які натхненно розповіли про свої роботи та творчі задуми на майбутнє.
  Територія здоров'я  
07.04.2016
команда СХМТ приймала участь в міських змаганнях,
присвячених «Дню туризму».

Студенти СХМТ перемогли в конкурсі «Орієнтування на місцевості "
та зайняли ІІІ місце в конкурсі «Подолання болота».

Склад команди:
1.    Нечипоренко Ангеліна – ПР-15
2.    Свиридов Богдан – ОХЗ-ТОР-ТНР-15
3.    Чуркін Данило – ОХЗ-ТОР-ТНР-15
4.    Безрукова Анастасія – ОХЗ-ТОР-ТНР-15
5.    Фесенко Олександр – ЕО-13
6.    Світличний Дмитро – ЕО-13
7.    Кущ Дмитро – ВОТ-13
8.    Циганков Микита – ВОТ-15
9.    Лисанська Анастасія – ОХЗ-ТОР-ТНР-15
10.    Кошкін Сергій – ОХЗ-ТОР-ТНР-15

    
Всесвітній день авіації і космонавтики (Міжнародний день польоту людини в космос)
У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.
Розвиток пілотованих польотів проходив поетапно з урахуванням досягнутих науково-технічних результатів і появи нових наукових, господарських і технічних завдань. Від перших пілотованих кораблів і орбітальних станцій до багатоцільових космічних пілотованих орбітальних комплексів - такий шлях, пройдений радянською пілотованої космонавтикою.
Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.
За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».

Тиждень цикловоїкомісії ОХЗ, ОРА та загально-технічних дисциплін

З 4 по 8 квітня 2016 року у Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі проходив тиждень циклової комісії ОХЗ, ОРА та загально-технічних дисциплін. В рамках проведення тижня циклової комісій відбулися  ряд заходів, які сприяли розвитку пізнавальної та творчої активності студентів, поглибленню знань з циклу предметів професійної підготовки. Хочеться відмітити творчу активність викладачів циклової комісії : Кузьменко Є.А., Стрижкової Л.В., Ковальова С.М., Надточий А.Б., які підготували та провели багато заходів.
4.05 Конференція «Сучасні методи використання комп’ютерних програм у вирішенні питань інженерної механіки»
5.05 Олімпіада з дисципліни «Інженерна графіка»
6.05 Брейн-ринг «Мій друг – автомобіль»
7.05 Навчально-практична конференція «Сучасне технологічне обладнання – проектування, виготовлення, монтаж»
4.05
  На конференції студент  Гусаренко Кирило ознайомив студентів з сучасним програмним забезпеченням, яке можна використовувати у розв’язанні практичних завдань з технічної механіки. Студент Ліщенко Вадим представив доклад «Набуття авторського права на винахід в інженерній механіки».

5.05
  Студенти ІІ курсу прийняли участь в олімпіаді з «Інженерної графіки»
Вона проводиться з метою активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів, стимулювання потреб у творчому оволодінні знаннями, з метою розвитку і реалізації творчих здібностей студентів, виявлення науково-обдарованої, по справжньому талановитої молоді.

Переможцями олімпіади стали

І місце   Смоляков Микола  (група ЕАС-14)
ІІ місце    Бур’ян Віталій  (група ОРА-14)  
ІІІ місце   Гусаренко Кирил (група ОРА-14)

6.05
    Для студентів спеціальності «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» був проведений  брейн-ринг  «Мій друг – автомобіль»
При проведенні цього заходу студенти змагалися в завданнях на кмітливість, знання спеціальних термінів, вмінні вирішувати логічні завдання, завдання практичного характеру. Студенти  проявили активність, творчий потенціал, продемонстрували оволодіння багатьма загальними та професійними компетенціями.
7.05
  В рамках тиждня механіка була проведена учбово – практична конференція на тему: «СУЧАСНЕ ТЕХНОЛОГІЧНЕ ОБЛАДНАННЯ, ЙОГО ПРОЕКТУВАННЯ, ВИГОТОВЛЕННЯ І МОНТАЖ» Місце проведення – лабораторія процесів і апаратів хімічної промисловості. Відповідальний за проведення: викладач спец дисциплін ОХЗ Надточій А.Б.
Аудиторія представлена студентами ІІ, ІІІ і ІV курсів груп ОХЗ-14, ОХЗ-13 і ОХЗ-12. Загальна кількість присутніх становила 32 особи.
На початку конференції перед студентами з лекцією: «СУЧАСНІ МЕТОДИ ПРОЕКТУВАННЯ І МОНТАЖУ ОБЛАДНАННЯ», виступив ведучій спеціаліст Сєвєродонецькоїінжинірінгової компанії «ОРГХІМ» Надюк Г.І., який доповів про сучасні вимоги до спеціалістів по проектуванню і монтажу хімічного устаткування, про сучасні методи проектування і використання сучасного «3D» проектування об’єктів хімії, нафтохімії і газохімії. Лекція була добре проілюстрована проектами що виконані за допомогою сучасного програмного забеспечення, фотографіями і відеофрагментамимонтуємихоб,єктів. Співдокладниками виступили студенти ІІІ курсу, Міронов Максим, МішинЯков, Гиренко Микита, Лисоконь Данило, Скурідін Дмитро, Наумов Олександр, а також студенти ІV курсу Коритний Олексій і Мостовий Микита,  які на цей час проходять переддипломну практику на ЗАТ «Сєвєродонецьке об’єднання АЗОТ»
           Аудиторія проявила велику зацікавленість і доповідачі відповіли на численні запитання студентів, учасників конференції.
   

8 квітня викладач-методист Бігун С.С. провела заняття Школи викладача-початківця за темою: «Формування у викладача-початківця досвіду роботи зі студентами», оскільки студентський колектив – це могутній засіб формування особистості, але лише тоді, коли психологічний клімат в ньому позитивний. Ось чому становлення доброзичливого психологічного клімату є дуже важливим. Адже він впливає на виховання, гармонійний розвиток студентів та стосунки в колективі.

30 березня викладач-методист Магода І.В. підготувала та провела заняття Школи викладача-початківця за темою: «Розробка тематичних планів». Ціллю заняття було надання практичної допомоги викладачам-початківцям у плануванні роботи з навчальної дисципліни. Від методичного рівня тематичного плану безпосередньо залежить ефективність навчального процесу, глибина і міцність знань студентів.

X Волейбольный турнир памяти И.И. Вацуро

26.03.2016

 І   место – «Азот»

ІІ  место – «Друзья Вацуро»

ІІІ место – «Медик»

IV место – «Импульс»

Спартакиада
волейбол 22.03.2016 – 01.04.2016

Девушки – 5 место
Юноши – 2 место

Кукота Артур – ЕАС-13
Крохмаль Александр – ВОТ-14
Алымов Юрий – ПР-12
Барановский Александр – ВОТ-15
Завгородний Вадим – ПР-14
Литвиненко Дмитрий – ЕО-13
Руденко Дмитрий – ОРА-13
Роман – ЕПА-13
Студентський метрополітен

17 березня . серед студентських груп другого курсу СХМТ було проведено щорічний навчально-виховний захід «Студентський метрополітен», метою якого є розвиток навичок сумісної роботи у команді, почуття відповідальності, взаємодопомоги та ерудиції студентів.

При проходженні різних станцій умовного метрополітену учасники мали можливість примінити отримані знання та вміння, придбані при вивченні загальних і спеціальних дисциплін.

Групи - учасники, які посіли призові місця отримали грамоти та призи.

Свята проводів зими 

Сьогодні весело у нас – Ми зиму проводжаємо.

Усіх, хто в залі є в цей час, Ми гаряче вітаємо.


  Вся творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ до Батьківщини. Сьогодні, в буремний, неспокійний вік нам, як ніколи, потрібна сила духу Шевченка, його незламна віра в те, що «буде правда між людьми», потрібне його слово. Тарас Григорович Шевченко завжди буде жити в народній пам’яті.

Це хто сказав, що вже помер Тарас,
Мовляв, сто літ минуло, навіть більше.
Неправда, ні! Він завжди серед нас,
По всьому світу линуть його вірші.
Це хто сказав, що одлунав акорд
Його – і вже не воскресити?
Неправда, ні! Шевченко – це народ,
І, як народ, він буде вічно жити!

докладніше про це тут
   
 


Щороку в нашому місті проходить свято весни та молоді – фестиваль студентської самодіяльності «Молодіжна весна».

Тематика цього року – «Молодь – за …». Наш технікум обрав надзвичайно важливу тему сьогодення:

«Молодь – за соборність України».



Студенти технікуму підготували яскраві номери. Глядачі почули давньоруську пісню «Великий княже» у виконанні студента групи ЕПА-14 Хохлова Андрія, аплодували танцювальному колективу технікуму, що виконав запальний «Гопак» (керівник – студент групи ТОР-ТНР-15 Лукашевич Роман), студентки-першокурсниці Старченко Тетяна, Шлеін Єлизавета та Журба Діана виконали фінальну пісню про квітучу, рідну Україну. Всі номери оголошували яскраві ведучі – студенти технікуму Сидоренко Вікторія (гр. ЕО-14) та Мостовий Микита (гр. ОХЗ-12).

Загальний молодіжний флеш-моб і кадри на екрані показали єднання українських територій Заходу і Сходу, добрі, спільні мрії молоді про краще, мирне майбутнє нашої Батьківщини.

 
   
25 лютого вiдбулася зустріч студентів  та співробітників СХМТ з   
народний депутатом України V-VIII скликань, лідером партії «Радикальна партія Олега Ляшка» Ляшком Олегом Валерійовичем.

Зустріч пройшла в неймовірно теплій, дружній атмосфері,
залишивши теплий слід від спілкування з дорогими гостями.
  24 лютого викладач-методист Стрижкова Л.В. підготувала мультимедійну презентацію та провела заняття Школи викладача-початківця за темою: «Стандарти ЄСКД при виконанні курсових та дипломних проектів», де були розглянуті загальні вимоги при виконанні курсових та дипломних проектів та проаналізовані найбільш поширені помилки при написанні та оформленні.

До Міжнародного дня рідної мови!

 

В бібліотеці технікуму оформили книжкову виставку: «Бринить, співає наша мова…»

Цікаво знати, що зараз на нашій планеті за оцінками фахівців всесвітньої організації ЮНЕСКО налічується близько 6-ти тисяч мов, причому половина з них перебуває під прямою загрозою зникнення. Добре це чи погано - не можна сказати напевно, проте абсолютно точно можна стверджувати, що окрема, самостійна мова - це своєрідний носій цілком певних традицій та культурної спадщини, що в свою чергу вказує на конкретну цінність, яку вона може представляти хоча б з точки зору історичної аналітики.

Докладніше про це читайте тут

Кращий по професії

Щороку традиційно в нашому технікумі серед студентів випускних груп проводиться конкурс-огляд «Кращий по професії».
Ось і цього року у читальній залі був проведений такий важливий захід, де наші студенти показали свої професійні знання, а саме:
-    вміння швидко рішати задачі;
-    відповідати на питання із фахової спеціальності;
-    збирати діючі макети та установки;
-    орієнтуватися в кресленні із фахових предметів..
 
Журі виявило переможців – кращих по професії:

Карпіч Карина

гр. ВОТ-12

Кузенна Анна

гр. ТОР -ТНР -12

Мостовий Микита

гр. ОХЗ-12

Жевжик Владислав

гр. ЕПА-12

Іжболдін Олександр

гр. ЕАС-12

Сисалін Євген

гр. ЕО-12

Мостовий Олексій

гр. ОРА-12






Всі переможці нагороджені грамотами та грошовою премією
 студпрофкому СХМТ.
 
«Герої не вмирають!»
Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.
   22 листопада 2013 року заява  влади призупинити підготовку до підписання угоди про Євроінтеграцію сколихнула народ України. По містах почали збиратися студентські протестні акції.
   30 листопада у Києві на Майдан вийшли сотні молодих студентів, які всіляко підкреслювали мирний характер своєї акції.  Після двох місяців мирних протестів підтримка мітингувальників зростала. Замість того,  щоб мирно врегулювати ситуацію, 18 лютого тодішня влада віддала наказ застосувати зброю і зробити «зачистку» Майдану, застосовуючи водомети, бронетранспортери і вогнепальну зброю.
   Справжні бої розгорталися в центрі Києва 18-20 лютого.
   В один день тисячі мирних людей стали солдатами свого народу.
Тисячі поранених і майже 100 людей було вбито. Ця «Небесна Сотня» своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і дає шанс збудувати нову демократичну правову державу.
   11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день - «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого.
У зв'язку з датою в  кожній групі технікуму були проведені бесіди, тематичні часи, інформаційні повідомлення. У читальному залі бібліотеки була проведена відкрита класна година "Герої не вмирають"
   Безсмертні душі вбитих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!»
   Вони завше будуть в наших серцях. По країні уже з’являються перші вулиці та площі, названі на честь героїв Майдану.
   
   
 15 лютого День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
   У читальному залі бібліотеки технікуму було проведено урок-реквієм, присвячений цій даті. У заході були використані вірші, пісні, відеокліпи, які нікого в залі не залишили байдужими.
   Після Другої світової війни вихідці з України брали участь у війнах і військових конфліктах у 26 країнах світу, де гідно і мужньо виконували інтернаціональний обов'язок. Але найбільш тривалою і тяжкою стала військово-політична спецоперація в Афганістані.

Докладніше про це читайте тут
   
   

  14 Февраля — тот удивительный день, когда можно и нужно смело признаваться в любви. Более того — сообщить о переполняющих чувствах виновнику пожара в своем сердце можно без единого слова! Достаточно подарить ему (или ей) маленькое бумажное сердечко. День святого Валентина — любимый праздник людей всех возрастов. Его обожают те, кто уже встретил свою половинку, и ждут, чтобы попросить о любви люди, которым еще не улыбнулось сердечное счастье.





  Британские девушки рано утром выглядывают в окошко в ожидании своего суженого — считается, что первый прохожий и есть тот, кому суждено стать судьбой. Но это не самый удивительный обычай страны. 14 Февраля британцы посылают нежные любовные послания не только всем родственникам и знакомым, но и своим обожаемым домашним животним.

    В Украине о Дне влюбленных узнали в начале девяностых. Он быстро полюбился молодежи и сразу стал любимым светским праздником. Сейчас его отмечают люди всех поколений — это замечательный повод подарить подарок и признаться в любви дорогому человеку.
   День влюбленных отпраздновали и студенты  нашего техникума
Было проведено массу интересных конкурсов и викторин таких как «Комплименты», «Влюбленные пары », «Лента», «Гарем».
   Почта была в буквальном смысле завалена письмами , почтальоны сбились с ног, чтобы вовремя доставить « валентинки » своим адресатам. Они с честью выполнили свои обязанность , и ни одно влюбленное сердце не осталось без внимания.

  В конце мероприятия юноши техникума подарили девушкам  флешмоб – «ПРИЗНАНИЕ В ЛЮБВИ».

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ МАРАФОН У НАШОМУ ТЕХНІКУМІ



  Про інтелект часто говорять і пишуть, його навіть вимірюють за допомогою інтелектуальних тестів. Вважається, що термін «інтелект» запровадив римський оратор Ціцерон, позначивши ним здатність людини керуватися розумом, почуттям і волею. З того часу людський інтелект зазнав багатьох дефініцій. Згідно з однією з них, інтелект – це «здатність абстрактно мислити і вирішувати проблеми».
  Хтось скаже, що марафон - це спортивні змагання з бігу на дистанцію.Дійсно, марафон названий на честь еллінського воїна, який прибіг в Афіни з містечка Марафон зі звісткою про перемогу над персами.
  Але в нашому технікумі відбувся 11 лютого саме інтелектуальний марафон, який дає можливість кожному студентові показати набуті ним знання та навички, розкрити багатогранність своїх інтересів. Участь у ньому приймали студенти з третього курсу. Вони з певністю показували свої здібності і довели, що саме вони гідні звання найрозумніших.
I місце було присуджено студентам групи ОРА-13 (Муштаєв Євгеній, Левченко Ярослав, Петров Михаїл).
II місце – ВОТ-13 (Новожилов Влад).
III місце – ЕАС-13 (Бондарчук Дмитро, Плавінков Євгеній, Бондаренко Сергій).
IVмісце – група ЕПА-13 (Биков Олександр, Нескоромний Руслан, Коростильов Сергій).
V місце – ПР-13 (хмара Євгенія, Вєртіков Вадим, Сироватська Анастасія).
VI місце – розділили групи ФНБО-13 (Пакаст Марія, Шеін Валерія), ЕО-13 (Шевчук Роман, СвітлічнийДеніс, Мухін Деніс).
Також студентів, що зайняли призові міста, було нагороджено певними відзнаками.




 "Тиждень фізики та математики"

З 8 лютого по 12 лютого був проведений  "Тиждень фізики
та математики"
, на якому студенти брали активну участь
 у вікторинах, олімпіадах з предметів.
У рамках національно-патриотичного виховання провели захід
"Видатні українські фихики і математики"

Вітаємо переможців олімпіад:

з математики:
1. Тітова Дарья    ФН-БО-15;
2. Безрукова Анастасія ТОР-15;
3. Троян Олена ПР-15, Евпілов Євген.

З фізики:
1. Беляев Олександр ЕПА-14;
2. Хоменко Вікторія  ВОТ-15;
3. Харківська Марія ФН-БО-15.










          
4 лютого прошла класна година,
 присвячена
73-річчя визволення Лисхимстроя від 
німецько-фашистських загарбників

Докладніше про це читайте тут


26 січня у відповідності з вимогами чинного законодавства України у СХМТ відбулися вибори директора.

Після обговорювання кандидатур ( зав. Метод кабінетом О.І. Батурін та в.о директора Є.В. Жученко), 

трудовим колективом та за результатом таємного голосування у виборах більшостью голосів переміг Є.В. Жученко.




Згідно «Положення про підвищення кваліфікації та стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників ВНЗ» та з метою вдосконалення професійної підготовки викладачів, поглиблення і розширення їх професійних знань, умінь та навичок викладачі технікуму пройшли курси підвищення кваліфікації в Інституті післядипломної освіти і дистанційного навчання Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, захистили випускні роботи та отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.






   У січні 1918 року в історію України була вписана сумна, але славетна сторінка – Бій під Крутами. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.
Довгий час історія подій під Крутами залишалася поза увагою офіційної історіографії, але знати історичне коріння – обов’язок кожного українця. Історія події під Крутами написана на багатьох сторінках художньої та історичної літератури. До уваги студентів технікуму ми пропонуємо розповідь біля виставки про історичну подію, яка відбулася 29 січня 1918 року. 
Запрошуємо вас переглянути виставку-реквієм «Стоїть в скорботі мати Україна, біля могил дітей своїх стоїть».

  Напередодні Дня Злуки, 21 січня, ГО "Відродження сходу" організувала для студентів Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму проведення тематичного Уроку мужності, який було проведено вчителем історії  Валеріем Негматовим разом з військовими.

  19 січня  у читальному залі бібліотеки відбувся захід присвячений Різдвяно – Хрещенським святам. Захід було організовано громадською організацією «Відродження Сходу» суспільства Просвіти. В програмі виступу школярів музичної школи відбулася маленька вистава, прозвучали пісні,колядки. В залі були присутні студенти І-ІІ курсів. Працівники бібліотеки підготували виставку «Від Різдва до Хрещення».
  
Роксолана
З 11.01 по 15.01 у бібліотеці техніку була організована виставка приурочена

 510 річчю від дня народження Роксолани дружини Сулеймана ІІ (1505-1561рр.),
 української жінки. Яка відіграла значну роль у політичному
 житті ісламської країни
До 175 річча від дня народження Максима Рильського в бібліотеці технікуму Оформили книжкову виставку:
«Читачу!  Поглянь, усміхнись! Я твій, я не вмер, я живий»
6 січня за сприянням  відділу молоді та спорту Сєвєродонецької міської ради
 СХМТ прийняв участь у
 благодійній акції «Коляда»
  для дітей пільгових категорій.
     

СЄЄРОДОНЕЦЬКИЙ ХІМІКО-МЕХАНІЧНИЙ ТЕХНІКУМ
ho - безкоштовний хостинг!