НОВИНИ                      Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля
  • new3
  • new4
  • new5
  • new6
  • new7
  • new2
/
Головна
 
Літній мовний табір Організації об'єднаних націй   
     З 11 по 18 липня в м. Одесі відкрився Літній мовний табір Організації об'єднаних націй, який організовується за підтримки Корпусу Миру (США). Його учасники - студенти перших курсів вузів країни і школярі
10-11 класів з різних регіонів України з'їхалися до Одеси, щоб разом з американськими волонтерами, випускниками міжнародних програм навчання за кордоном визначити свій інтелектуальний потенціал і придбати мовні, ораторські, дипломатичні навички.
     «Модель ООН», цей синтез наукової конференції та рольової гри, відтворює роботу органів ООН, що дозволяє молодим людям проявити себе в рамках тих миротворчих структур, які уособлює Організація об'єднаних націй (ООН), і дізнатися, на що вони здатні.
Студент нашого технікуму, Анікеєв Микита (група АКТ-17), взяв участь у «Моделі ООН» -18.
   «Про цей проект мені розповіли друзі. Аплікаційна форма була досить складною і довгою. Я знаю, що не всі пройшли успішно цей етап. Але мені пощастило, і я тут. Очікую, що буде багато вражень. Адже це моє перша участь в «Моделі ООН». Табір «Модель ООН» проводиться в різних куточках світу. Ми обговорюємо глобальні світові проблеми, міжнародне співробітництво, вчимося публічно виступати перед великою аудиторією, аргументувати свою точку зору і вести правильно дебати. А повернувшись додому, хлопці зможуть провести подібні тренінги у вузах і школах».
Педагогічна рада технікуму   
  29 червня 2018 р. відбулася педагогічна рада технікуму, де виступили:
    1. Голови ЦК про підсумки роботи ДЕК та ДКК та завдання щодо підвищення якості підготовки випускників.
    2. Заст. директора з НР Шилов О.І. про підсумки роботи профорієнтаційної роботи за 2017 – 2018 н.р.
    3. Заст. директора з НВР Дворнік І.Л. з розглядом Типової освітньої програми профільної середньої освіти.
    4. Директор технікуму Жученко Є.В.  про підсумки роботи навчального закладу за 2017 – 2018 н.р. Перспективи розвитку технікуму. Попередній розподіл педагогічного навантаження викладачам технікуму та графік навчального процесу на 2018 – 2019 н.р.

   Директор технікуму Жученко Є.В.  привітав всіх присутніх з закінченням навчального року, подякував за виконану роботу у підготовці майбутніх фахівців та побажав всім успіхів та гарного відпочинку.

нарада Міністерства освіти і науки України у форматі відеоконференції   
   22 червня 2018 року о 12-00 годині в конференц-залі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулася нарада Міністерства освіти і науки України у форматі відеоконференції з питань впровадження вимог Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392, та наказу Міністерства освіти і науки України від 01.06.2018 № 570 «Про затвердження типової освітньої програми профільної середньої освіти закладів освіти, що здійснюють підготовку молодших спеціалістів на основі базової загальної середньої освіти».
   Нараду провели генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Шаров О.І. та державний експерт  директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Шикова О.М.
   Спікери Міністерства наголосили на чіткому й безумовному дотриманні вимог Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти та висвітлили питання структури навчального року, навчальних планів та освітніх програм для студентів І-ІІ курсів коледжів та технікумів, особливості розподілу педагогічного навантаження, внесення до навчальних планів  інтегрованих та спеціальних курсів, врахування результатів проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання цього року в процесі призначення стипендій студентам тощо.
   Від Луганської області в заході взяли участь головний спеціаліст відділу професійної освіти та науки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Козорєзов А.М., голова Ради директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації, директор Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Жученко Є.В., керівники та заступники керівників коледжів та технікумів області.
  Учасники наради мали змогу не лише отримати вичерпну інформацію щодо нормативного забезпечення загальноосвітньої підготовки в закладах вищої освіти, які здійснюють у 2018 році прийом студентів на основі базової середньої освіти, а й поставити власні питання щодо виконання вимог Державного стандарту.
  Департамент освіти і науки висловлює вдячність представникам закладів вищої освіти за плідну роботу й керівництву та співробітникам Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за надане приміщення та технічне забезпечення проведення заходу.

матеріал за посиланям
Тематична бесіда на тему «Негативні наслідки безконтрольного використання подразнюючих хімічних речовин»

14 червня  в актовій залі технікуму відбулась тематична бесіда на тему «Негативні наслідки безконтрольного використання подразнюючих хімічних речовин (аерозолів, порошків та рідин)».

Бесіду проводили:

Представник служби МНС України в Луганській області – Лютенко Валерія Валеріївна – «Небезпека безконтрольного використання подразнюючих хімічних речовин (аерозолів, порошків та рідин)», розповіла про випадки у ДНЗ України, які були зафіксовані впродовж 2017-2018 навчального року, про наслідки та небезпеку.

Представник Ювенальної проленції Сєвєродонецького відділу поліції ЮНП в Луганській області – Нечваль Людмила Василівна - «Відповідальність за наслідки безконтрольного використання подразнюючих хімічних речовин (аерозолів, порошків та рідин)», розповіла за адміністративну та кримінальну відповідальність студентів та їх батьків за порушення та небезпечні дії з подальшою шкодою здоров’я оточуючих.

Представник медичного закладу Сєвєродонецької міської поліклініки – медсестра Яшина Світлана Миколаївна - «Перша допомога при ураженні подразнюючими хімічними речовинами (аерозолів, порошків та рідин)», розповіла про дії медичної допомоги при ушкодженні здоров’я до приїзду швидкої допомоги.

Інженер з охорони праці в технікумі – Зуборєва Наталія В’ячеславівна - «Правила внутрішнього розпорядку та поведінки в технікумі, перелік заборонних предметів, речовин та ін.» - розповіла про обов’язки студентів та правил поведінки у технікумі, зазначені у пп. 2.16-2.21 Правил внутрішнього розпорядку для студентів в СХМТ СНУ ім. В.Даля, про перелік заборонних предметів, які можуть приноситися до закладу.

Звітна профспілкова конференція студентів  
  7 червня в технікумі відбулася звітна профспілкова конференція студентів, де голова студпрофкому Дмитро Бандак  розповів про роботу профспілкового активу за звітний рік. А цей рік був насичений добрими справами – проведено «Посвячення в студенти першокурсників, День студентського самоврядування, Турзліт, присвячений 80-річчю Луганської області, День української вишиванки, Ярмарка професій, Студентський метрополітен, конкурс Кращий по професії та інші цікаві заходи.
Казначей Рудницька Владислава  звітувала про фінансову роботу за рік. Конференція студентів визнала доброю роботу профкому.
Заступник директора з НВР нагородила почесними грамотами, квітами та грошовою премією випускників технікуму – кращих профспілкових активістів – Бєляєва Олександра, Новожилова Костянтина, Сидоренко Вікторію, Шлейн Єлизавету, Рудницьку Владиславу, Агафонова Артема та ін.
 До профкому  було обрано кращих студентів з 1 та 2 курсів. Це Білоус Олександр, Мєтьолкін Михайло, Зубко Наталія, Позняков Микита, Лихачов Олексій, Володін Кевін, Лісечко Денис, Нехаєнко Ольга, Стешенко Роман і Стешенко Владислав.    
О.Довженко. Загальний огляд творчості. Кіноповість «Зачарована Десна   
   Творчий доробок видатного українського кінорежисера і письменника Олександра Довженка посідає особливе місце у скарбниці вітчизняного та світового мистецтва. Фільми його заполонювали глядача силою народності, глибиною думки й почуття. Він художник великої епохи, він мислив масштабами століть і тисячоліть.
   6 червня викладач Обозна А.І. провела відкрите заняття у групі ОП-ФБС-17 з української літератури на тему: «О.Довженко. Загальний огляд творчості. Кіноповість «Зачарована Десна».
   Заняття було насиченим, цікавим та пізнавальним. Студенти були залучені до різноманітних творчих завдань: розробка і захист презентацій, пошук цікавих фактів життя О.Довженка, інтерактивні вправи «Асоціативне гроно» та «Мікрофон», проблемні питання, написання віршів, виставка ілюстрацій до кіноповісті, участь у обговоренні.
   Вдало підібрані види робіт допомагали прищепити любов до творчості українського Мікеланджело, показати вплив народної творчості, трудового оточення на розвиток таланту і формування світогляду письменника, розвивати уважність студентів при читанні автобіографічних творів та виховувати любов до землі, на якій народився. Перегляд відео «О.Довженко: перший поет кінематографа» та уривок із фільму «Земля» допомогли краще зрозуміти, якою особистістю та людиною був митець. Аналіз автобіографічної кіноповісті «Зачарована Десна» показав, чому для нього такими близькими завжди були прості люди і природа рідного краю, що він на все життя залишився «здивованим маленьким хлопчиком з широко розкритими зеленими очима».
Відкрите заняття 
   6 червня викладач Сіряченко Ю.О. провела відкрите заняття у групі ЕК-17 з іноземної мови на тему: «Інструменти та обладнання». Заняття було присвячене вивченню нової лексики – назв та функцій різноманітних інструментів та техніці безпеки при роботі з ними. Реально оцінюючи потреби студентів у вивченні саме технічної складової, викладач намагалася наблизити вивчення англійської мови до реалій, з якими студенти можуть зіткнутися у майбутній професії.
Викладач обрала оптимальне поєднання методів та засобів навчання для реалізації змісту заняття та намічених на занятті навчально-виховних завдань. Також особливу увагу було приділено аудіюванню.
80-ї річниця від дня утворення Луганської області   
    Луганщина - чудовий край, який дивовижен своїми степами, річками, лісами, флорою та фауною. На Луганщині живуть прекрасні люди, які творять історію рідного краю. Тому що Луганщина – це край не тільки величної історії, а й успішного майбутнього, запорукою якого є потужний людський потенціал. На цих одвічно волелюбних землях живий дух козацтва, важкої селянської праці, трудовий подвиг шахтарів і промисловців, досягнення науковців, митців і спортсменів.
     2 червня Луганський край відсвяткував своє 80-річчя.
В рамках святкування 80-ї річниці від дня утворення Луганської області в технікумі було проведено низку заходів, а саме:
- «Луганщина в обличчях» відкритий захід (викладач Огданська О.С.)
- «Байбак-fest» конкурс стіннівок (викладач Дятлова З.В.)
 - «Ковиловий стіп» радіопрограма (викладач Дятлова З.В.)
- «Луганщина – любов моя» тематичні виховні години (класні керівники)
Бібліотека технікуму підготувала цікаві книжкові виставки до 80-ї річниці від дня утворення Луганської області «Моя нескорена Луганщина», «Мій рідний край - Луганщина»
ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРАДА СПІЛКИ ГОЛІВ ОБЛАСНИХ РАД ДИРЕКТОРІВ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ
ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРАДА СПІЛКИ ГОЛІВ ОБЛАСНИХ РАД ДИРЕКТОРІВ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Всеукраїнська нарада Спілки голів обласних рад директорів
закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації

 
     29 травня 2018 року в будинку науки м. Львова відбулася Всеукраїнська нарада Спілки голів обласних рад директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації, в якій взяв участь голова ради директорів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Луганської області Жученко Є.В.

     На засіданні виступила директор Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Манзій Л.С., яка висвітлила роль закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації у вирішенні кадрових проблем регіону, перспективи розвитку цих навчальних закладів.

     З вітальним словом виступила Яценко М.Г. – голова Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

     Також на засіданні розглядались питання:

- з досвіду роботи ради директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації Львівської області – Дадак Р.М. – голова ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Львівської області;

- роль та місце закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації у системі освіти України – Шикова О.М. – державний експерт  з фахової передвищої освіти директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України;

- проведення ДПА у формі ЗНО: підсумки 2017-2018 навчального року, основні завдання на 2018-2019 навчальний рік, особливості вступної кампанії 2018 року – представник МОН України;

- про підсумки проведення всеукраїнських олімпіад у 2017-2018 навчальному році – Похресник А.К. – голова Спілки обласних Рад директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації України;

- планування роботи Спілки обласних Рад директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації України – Похресник А.К. – голова Спілки обласних Рад директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації України.

     За підсумками Всеукраїнської наради Спілки голів обласних рад директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації підготовлено Звернення  з питань обговорення проектів Закону України «Про фахову передвищу освіту» (№ 8321 та № 8321-1) Голові Верховної Ради України Парубію А.В., Міністру освіти і науки України Гриневич Л.М., Першому заступнику Голові Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Співаковському О.В.
Туристичний зліт  
більше фото
   День Матері  
   
        Мати… У всі часи всі народи величали її як найбільшу  святиню. Вона – корінь життя, Берегиня роду людського.У другу неділю травня ми складаємо шану і дяку всім матерям. Бо як вічне життя  землі, так вічна Мати – символ Добра, Миру, Щастя. 

    24  травня у бібліотеці технікуму була представлена виставка-привітання до Дня Матері «Ніщо не вічне – тільки Матері». Також представники Сєвєродонецької міської публічної бібліотеки за участю студентів груп ТР-17 та АКТ-17 провели відкриту виховну годину "Слово про матір".

День Перемоги над нацистами 9 травня 1945 року   
   
   Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги.
     Напередодні Дня Перемоги, вшановуючи пам'ять героїв Великої Вітчизняної війни, у технікумі  відбулися традиційні заходи, присвячені перемозі у війні.
   8 травня в Музеї бойової слави технікуму відбулися уроки  присвячені пам'яті жертв Другої світової війни - це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим. ДВОРНІК Ірина Леонідівна  - заступник директора  з навчально-виховної роботи, викладач історії нагадала присутнім хронологію подій 1939-1945 років та представила словесну картину тих страшних років, що довелося пережити світові та Україні. Емоційно та яскраво були пригадані події та люди-воїни, що своїм життям забезпечували перемогу над нацизмом у ті часи. Також були проведені паралелі із подіями в Україні та світі сьогодення.
   

10 травня студенти групи ЕПА-ЕАС-15 під керівництвом класного керівника Безгубенко Ю.С. підготовили та провели у Музеї Бойової Слави технікуму відкритий виховний захід, присвячений Дню Перемоги над нацистами 9 травня 1945 року.

Захід супроводжувала книжкова виставка, яка була організована працівниками бібліотеки на чолі з зав. бібліотекою Сімеон В.В.

Війна жахлива тим, що розділяє світ на чорне та біле, своїх та чужих, ворогів та друзів. Війна все перегортає, руйнує всі бар’єри, знімає всі заборони. Вже дуже багато почуто про цю війну, але все рівно розкриваються нові факти, знімається таємність з воєнних архівів.

Студенти згадали про людські втрати, геройські подвиги на передовій та трудовий подвиг тилу, а також сєвєродончан – героїв війни та працівників тилу.

Вічна пам’ять героям! Подвигу слава!

  О рідне слово, хто без тебе я?  
    3 травня викладачами технікуму – Обозною А.І та Заболоцьких Т.І. – був проведений інтелектуальний турнір знавців української мови «О рідне слово, хто без тебе я?». Учасниками цього заходу стали студенти групи ІПЗ-17. Змагалися між собою команди «Кобзарі» та «Козацький гурт».
   Читальна зала бібліотеки, прикрашена стіннівками, плакатами, зразками художньої література, створювала святковий піднесений настрій. Лунали вірші про рідну барвінкову мову, про краєвиди неньки України, пшеничні лани, голубі небеса... Віртуозна гра мелодій на саксофоні Жарова Лева зачарувала учасників і гостей дійства.
    Завдання, нелегкі та цікаві одночасно, дали можливість розкрити інтелектуальний потенціал, застосувати знання про національні традиції, побут українців, народний фольклор.
      Переможцем турніру стала команда ««Козацький гурт»» на чолі із капітаном Калашником Володимиром.
 
Тиждень охорони праці  
 Збірна команда СХМТ зайняла І місце у Чемпіонаті міста з волейболу серед учбової молоді.
Склад команди:
Колмик Михайло  гр.-ЕО 14
Стешенко Владислав гр.- ЕТМ 16
Стешенко Роман гр.- ЕТМ 16
Черк Денис гр.- ПР 15
Коробка Вадим гр.- АТ 16
Крупа Дмитро гр. – ІПЗ 17
Горобцов Ростислав гр. –ТР 16

Ігра відбулася на базі КДСШ №3 Олімпія
Команду підготували: викладач вищої категорії Гавриленко В. А. та керівник фізичного виховання Шевцова Т.М.
 Вітаємо нашу команду з перемогою та бажаємо успіхів!!!!!!!!!!!!!!!
 
З 23 по 27 квітня було проведено
Тиждень охорони праці, до якого були залучені студенти технікуму.
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!
Переможці конкурсу плакатів на тему «Молодий спеціаліст особливо уразливий»:
1 місце – АТ-17 – відповідальний Шамигін Владислав
2 місце – ГМБ-17 – відповідальний Орловський Владислав
3 місце  - ХТ-17 – відповідальний Мохов Андрій

Переможці конкурсу історії – повідомлення «Як я поєдную роботу та навчання»:
1 місце Андрєєва Катерина – ОП-16
2 місцеЛесик Дмитро – ОХЗ-15

Цікаві факти з історії про охорону праці поза конкурсна робота:
 група ЕК-16 -  Набоков Сергій.
Зустріч з народним депутатом України  О.О. Марченко  


Марченко Олександр Олександрович

ОБРАНИЙ ПО:
Виборчому округу №90
РЕГІОН:
Київська область
ДАТА НАБУТТЯ ДЕПУТАТСЬКИХ ПОВНОВАЖЕНЬ:
27 листопада 2014р.
Голова Ради ГО "Всеукраїнська Асоціація працівників ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації"
Голова підкомітету з питань будівництва та архітектури Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Веб-сторінка
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Бразилія Веб-сторінка
Член групи з міжпарламентських зв'язків з Новою Зеландією Веб-сторінка
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Словенія Веб-сторінка
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінка
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою Веб-сторінка
Член групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою Веб-сторінка
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Швейцарською Конфедерацією
     27 квітня на базі СХМТ пройшла зустріч з народним депутатом України  Головою Ради ГО "Всеукраїнська Асоціація працівників ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації"
О.О. Марченко,
членом політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода".
      На зустрічі жваво обговорювався  проект  закона УКРАЇНИ "Про фахову передвищу освіту". З проектом  закону можно ознайомитися тут.
   
Чорнобиль - трагедія або попередження»   
   26 квітня у річницю найбільшої трагедії не тільки України, а й усього людства – Чорнобильської катастрофи, студентами гр. ОП-ФБС-17 під керівництвом класного керівника Францен Ю. А. був проведений виховний захід «Чорнобиль - трагедія або попередження».
   Мета заходу: розширити знання про Чорнобильську трагедію, наголосити про потенційну небезпеку радіації, розповісти про ліквідаторів аварії, показати, що чужої біди немає. Виховувати любов до рідного краю, природи, а також людяність, доброту та згуртованість.
   Були використані фрагменти документальних фільмів «Чорнобиль. Зйомки 1986 року», «Місто Прип’ять 2017 року» та підготовлена презентація.
  Для підведення підсумків заходу студенти отримали завдання: скласти сінквейн на тему Чорнобильської катастрофи.
Чорнобиль
Непомітний, жорстокий
Працював, вибухнув, знищив
Багато людей померло
Лихо.
  Своїм відлунням Чорнобильська катастрофа спонукає до пильності. Вона знову примушує замислитися над тим, що науково-технічний прогрес не тільки дає сучасній людині засоби, щоб досягти намічених цілей на шляху цивілізованого поступу, а й вимагає знаходити запобіжники, котрі дають гарантії безпеки, а це прямо пов’язано із формуванням та розвитком світоглядних моральних засад, які об’єднують людей.
   Чорнобиль кличе людство до консолідації заради власного порятунку.
ПРОФЕСІЙНА ПАЛІТРА  
ПРОФЕСІЙНА ПАЛІТРА
 За ініціативи Луганської обласної служби зайнятості та підтримки Департаменту освіти і науки Луганської облдержадмі-ністрації 25 квітня  на базі Хіміко-механічного технікуму відбувся профорієнтаційний захід для учнівської молоді «Професійна палітра», з метою інформування учнів про галузі підготовки, професії та спеціальності, за якими здійснюється освітня діяльність у професійно-технічних та вищих навчальних закладах; ознайомлення молоді з правилами прийому, а також популяризації актуальних професій сьогодення серед населення.
  Мине зовсім небагато часу, і постане гостре та зовсім непросте питання вибору майбутньої професії. А як зробити правильний вибір? Як зорієнтуватися серед розмаїття професій та обрати ту єдину, яка принесе тобі самому задоволення та користь суспільству, державі?
    Відкрив захід з вітальним словом керівник Луганської обласної служби зайнятості Сергій Володимирович Болотський.
  З вітальними словами до присутніх звернулись: представник навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області Любов Михайлівна Чихладзе, заступник директора з навчально-виховної роботи Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Ірина Леонідівна Дворнік, представник Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля Євген Олександрович Мазнєв.
   Учнівська молодь була ознайомлена зі спеціальностями та професіями, за якими навчають навчальні заклади регіону, а також  взяла участь у майстер-класах!
  Зорієнтуватися в цьому їм  допомомогли профконсультанти служби зайнятості, які допомагали пройти профдіагностичне тестування за різноманітними експрес-методами.
 В центрі залу проводилися «живі» майстер-класи з перукарського, кулінарного, будівельного та ще з багатьох інших справ.
 У правому та лівому секторах можно було ознайомитися з вимогами вступної програми, презентацією форм навчання, професій та спеціальностей, за якими проводять підготовку фахівців, навчально-виховну базу, досягнень навчальних закладів тощо.
 А саме:
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
СТАРОБІЛЬСЬКИЙ ТЕХНІКУМ ЛУГАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО АГРАРНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛИСИЧАНСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ТОРГОВО-КУЛІНАРНИЙ ЛІЦЕЙ
ВП «РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ЛНУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА» СТАРОБІЛЬСЬКА ФІЛІЯ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ
ВП «РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ЛНУ  ІМ. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА» Рубіжанська філія
ЛУГАНСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ
ДОНБАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ ХІМІКО-МЕХАНІЧНИЙ  ТЕХНІКУМ
РУБІЖАНСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ ІМ. О.Є. ПОРАЙ-КОШИЦІ ЛУГАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛИСИЧАНСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ ЛНУ ІМ.ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ІМЕНІ Е.О. ДІДОРЕНКА
Відокремлений підрозділ «БРЯНКІВСЬКИЙ КОЛЕДЖ ЛУГАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА»
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ ЛІЦЕЙ
НОВОАЙДАРСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ № 92
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РУБІЖАНСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ТЕХНІКУМ
ЛИСИЧАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ГІРНИЧО-ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОЛЕДЖ

  Улівому секторі першого поверха СХМТ зі своєю продукцією працював буфет в якому присутні мали змогу покуштувати прдукцію ВПУ № 92.

                                                                                                                    більше фото
гра "Країна гідності"
  24/04/2018 Студенти технікуму разом із соціальним педагогом Руденко А.А. та викладачем права Дворнік О.С. мали змогу пограти у нову настільну гру "Країна гідності". "Країна гідності" - це карткова гра, у які гравці мають змогу відчути себе членами парламенту вигаданої країни та повинні прийняти рішення про соціальну політику щодо соціальних прав у рамках плану розвитку на найближчі 5 років. Під час прийняття рішень гравці більше дізналися про соціальні права та їх звьязки з соціальною політикою. Було дуже весело та цікаво. Дякуємо Peace Corps за чудовий подарунок. Далі - "Еcobattle"...
Всесвітній день книги   

23.04.2018 року у бібліотеці технікуму відзначили Всесвітній день книги і авторського права. Метою Всесвітнього дня книги й авторського права є залучення уваги широкої публіки до книг, а також цей день підкреслює особливе значення ролі книг і авторського права в розвитку культури світу, толерантності і міжкультурного діалогу.

     ЧИТАЙТЕ!  І нехай  у  вашому  житті  не  буде  жодного дня,

      коли  б  ви  не  прочитали  хоча  б  сторінки  з  нової  книги.

      Людина,  яка  любить  і  вміє  читати  -  щаслива   людина.

      Навколо  неї  завжди  багато  розумних,  добрих  і    вірних

      Друзів.  Друзі  ці  --  КНИГИ!!

Молодь за здоровий спосіб життя  
        19 квітня студенти гр. ХТ-16 під керівництвом викладача Надточія А.Б. підготували та провели відкриту виховну годину «Молодь за здоровий спосіб життя» до Всесвітнього дня здоров’я. Метою проведення заходу було виховання здорової молоді. Студенти доводили, що здоров’я – це найбільша людська цінність. Молодь має зрозуміти, як багато означає здоров’я в її житті та вирішити, що слід зробити, щоб здоров’я стало кращим. Тож бути здоровим чи ні – твій вибір, зроби його!

 Щоб був ти здоровим і дужим,

Щасливим був ти і твій край.

Не будь ти до себе байдужим,

Всю душу в здоров’я вкладай!

ІІ етап  ХІ Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп’ютерної техніки  
  18 квітня у Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікуму  східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля було проведено ІІ етап  ХІ Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп’ютерної техніки серед студентів ВНЗ I-II р.а. Луганської області. Метою проведення Всеукраїнської олімпіади з інформатики є стимулювання творчого самовдосконалення студентської молоді, зацікавлення їх у поглибленому вивченні інформатики; виявлення та розвиток обдарованих студентів, сприяння розвитку алгоритмічного мислення, підвищення інтересу до інформатики

   Участь у обласному ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади взяли 8 найкращих знавців інформатики  ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації області – переможців І етапу олімпіади.

Список учасників:

Новікова Марія Павлівна                 (Первомайський індустріально-педагогічний технікум);
Нехороший Олександр Юрійович    (Сєвєродонецькийхіміко-механічний технікум);
Подзюбанчук Артем Олегович       (Обласний комунальний заклад «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф'єва»);
Пономаренко Вадим Віталійович (Відокремлений підрозділ «Рубіжанський політехнічний коледж імені О.Є. Порай-Кошиці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка»);
Сагімбаєва Олександра Сергіївна (Відокремлений підрозділ «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка»);
Фоменко Микита Андрійович          (Лисичанський державний гірничо-індустріальний коледж);
Чмельов Микита Костянтинович    (Державний вищий навчальний заклад «Лисичанський нафтохімічний технікум»);
Шпигун Іван Олександрович         (Відокремлений підрозділ «Старобільський технікум Луганського національного аграрного університету»).

Згідно з регламентом проведення Олімпіади 18 квітня 2018 року відбулося її урочисте відкриття, на якому всіх учасників привітали: заступник директора з навчально – виховної роботи  Сєвєродонецького хіміко – механічного технікуму Дворнік Ірина Леонідівна голова обласного методичного об’єднання викладачів інформатики Скороход В.М.
В проведенні ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади  активну участь приймала циклова комісія комп’ютерних та електронних технологій.

Результати робіт учасників ІІ туру ХІ Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп'ютерної техніки серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ р.

Місце

ПІБ учасника

Рейтинг

Загальна сума балів

80

І

Новікова Марія Павлівна

1

75

ІІ 

Шпигун Іван Олександрович

2

71

ІІІ

Нехороший Олександр Юрійович

3

69

 

Чмельов Микита Костянтинович

4

     67

 

Подзюбанчук Артем  Олегович

5

62

 

Фоменко Микита Андрійович

6

53

 

Пономаренко Вадим  Віталійович

7

52

 

Сагімбаєва Олександра Сергіївна

8

41

 
Вітаємо переможців!

Зичимо нових успіхів та творчих злетів!

Бажаємо Новіковій Марії, студентці Первомайського індустріально-педагогічного технікуму, яка отримала І місце,
 здобути перемогу у XI Всеукраїнській олімпіаді!

56 років СХМТ 


Шановні студенти, викладачі, співробітники та випускники

з нагоди 56-річчя 

від дня заснування 

Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму

Східноукраїнського національного університету

імені Володимира Даля.

 

Історія, славні традиції та досягнення технікуму свідчать про те, що навчальний заклад є одним із провідних у сфері підготовки фахівців для Луганщини та України.

За 56 років своєї діяльності Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля сформувався як навчальний заклад нової генерації активних, вільних, високопрофесійних і компетентних педагогів та мислячих студентів. Навчальний заклад готує не тільки кваліфікованих фахівців, а й виробив своєрідну формулу виховання, яка передбачає плекання національно свідомої, інтелектуально потужної, духовно зрілої молоді, що гідно презентуватиме сучасний  духовний потенціал України.

Наш заклад – це велике родинне коло, де кожна людина огорнена теплом і турботою, особливо студентська молодь.

Це навчальний заклад, де батьківська опіка і синівська вдячність творять педагогіку співробітництва і вливаються в атмосферу єдності та наступності поколінь.

Випускники технікуму поряд із світлою ідилією отчого дому бережуть у серцях тепло студентського вогнища. Тому й приводять у наш храм науки своїх дітей та онуків, бо вірять у конкурентоспроможність навчального закладу, який іде в ногу з часом та дбає про міцність і престижність знань, потрібних на ринку праці.

Хай на скрижалях історії Луганщини, в серці і свідомості минулих  та майбутніх поколінь живе Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум СНУ ім. В. Даля – навчальний заклад, що постійно оновлюється, зростає, розквітає.

Бажаю всім нам і надалі з високим творчим натхненням та наснагою примножувати здобутки Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля на благо і на славу України! І хай допоможе нам Господь!

 

 

Директор

Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму

Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля,

Жученко Є.В., кандидат педагогічних наук,

голова Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської обл.
   
  конкурс "Кращий студент року"   
  12 квітня 2018 року в Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі було проведено конкурс "Кращий студент року", в якому взяли участь студенти групи ВОТ-15 Новожилов Іван та Дубко Аліна. Кожен з них продемонстрував свої знання, вміння і таланти в 5х конкурсах: «Я кращий», «Мій талант кращий», «Мій feedback – кращий», «Кращий день із мого студентського життя», «Кращий студент – соціально відповідальний студент». Журі визначило переможцем, студентку 3 курсу, групи ВОТ-15, Дубко Аліну, .
Спорт-це молодість і краса   
       Спорт на благо миру та розвитку - ключове формулювання цієї міжнародної події, яке підкреслює важливість і необхідність цього виду загальнолюдської діяльності для всіх нас, для суспільства, держави, урядових та неурядових організацій. Здоровий спосіб життя, фізична і інтелектуальна активність є запорукою нашого загального процвітання і благополуччя.        
              У чітальній залі СХМТ 06.04.18р. робітниками бібліотеки була представлена книжкова виставка-вернісаж «Спорт-це молодість і краса»до Міжнародного дня спорту заради розвитку та миру.
Невгамовний борець за свободу   

«Україна розпочинається з тебе»

 В. Чорновол

З метою збереження національної пам’яті 3 квітня представники Сєвєродонецької міської публічної бібліотеки за участю студентів груп ТР-17, ІПЗ-16 та АКТ-17 провели відкриту виховну годину «Невгамовний борець за свободу» до 80-річчя з дня народження В`ячеслава Чорновола – борця за українську незалежність, журналіста та видатного політика. Під час заходу студенти ознайомились з життєвим шляхом, переглянули фоматеріали та відеофільм, згадали цікаві факти з життя великого українця, обговорили низку питань та вшанували пам’ять великого борця за незалежність нашої держави.

Перед сміхом ніщо не встоїть!   
  2 квітня в бібліотеці СХМТ - весело!  Працівниками бібліотеки студентам і викладачам була представлена виставка «Перед сміхом ніщо не встоїть!» та бібліографічний  огляд літератури «Майстри українського гумору» до Дня сміху.
    Кожний народ на нашій планеті всміхається. Сміється тому, що в житті людини набагато більше таких явищ, які можна перебороти саме сміхом. Тільки сміх допомагає людині  перебувати завжди у доброму настрої Недаром казали в народі , що сміх продовжує життя. Вважається втраченим той день, коли ви жодного разу не посміхнулися. Зі святом сміху та гумору, гарного Вам настрою та вдачі! Посміхайтеся!


  5 квітня студенти гр. ТОР-ТНР-15 під керівництвом викладача Ляскевич В.М. підготували та провели відкриту виховну годину до Дня гумору.
Звучали веселі жарти, гуморески, забавлянки, жартівливі пісні під гітару, проводились конкурси та ігри. Ні на хвилину не вщухав дзвінкий сміх молоді!
Великодній кошик   

На виконання Указу Президента України «Про заходи щодо зміцнення національної єдності та консолідації українського суспільства» 2 квітня студенти гр. ОП-ФБС-16 завітали на відкриття обласної виставки майстрів народного мистецтва Луганщини «Великодній кошик».

В експозиції було представлено роботи виконані в різних напрямках та техніках декоративно-ужиткового мистецтва: вишивка (великодні рушники, прикраси, серветки та вишиті картини), писанкарство, бісероплетіння, лозоплетіння, ляльки-мотанки, витинанки та вироби з глини. Метою заходу було збереження та залучення молоді до Великодніх українських традицій.

Також на передодні свята Великодня студенти разом з заступником голови Луганської обласної державної адміністрації Ольгою Лішик та представниками Управління культури, національностей та релігій ЛОДА прийняли участь у майстер-класі з писанкарства народної майстрині Луганщини Лариси Лисицької, де мали змогу власноруч виготовити писанку.

Майстриня презентувала свої роботи, розповіла, що символізує писанка для українського народу. Впродовж майстер-класу панувала гармонійна атмосфера, яку присутні відчували під час написання писанок.

Було приємно спостерігати на обличчях студентів зацікавленість і віру в збереження українських традицій.

Луганщина – бренд у камуфляжі 

         29 березня  в рамках тижня ЦК обліку та оподаткування вперше в СХМТ було проведено відкритий захід «Луганщина – бренд у камуфляжі»,

у форматі Pecha Kucha.  Організатори заходу - викладач-методист вищої категорії  Колеснікова В.В. та викладач вищої категорії  Кукушкіна Л.М.

          Учасники економічного гуртка «ОРЕN  ECONOMY» підготували цікаві презентації для обговорення у молодіжній аудиторії, підсумки власних досліджень за вкрай актуальною темою, яку диктує життя у зоні бойових дій, де усе, що відбувається у економічному та соціальному житті регіону, має чіткий відбиток війни.

         Номінанти на найкращу презентацію:

1.Промисловість у Сєвєродонецьку. Хомік Маргарита, гр.ФН-15

2.Майнинг і розвиток його на Луганщині. Шевцов Владислав, гр.ВОТ-14

3.Сєвєродонецьк – місто для розвитку та розквіту реальних можливостей. Нестеренко Софія, гр. ОП-16

4.Автономное отопление в Северодонецке. Синявский Владислав,гр.ВОТ-14

5.Освіта у Сєвєродонецьку. Тимінська Анастасія,гр. БО-15

6.Сватівщина - мій рідний край. Маркєлов Андрій,гр. ОП-16

7.Економіка села Артема. Харківська Марія, гр. БО-15

8.Бізнес у камуфляжі. Місоченко Сергій, гр. ВОТ-14

9. Крає мій, Сватівщино нескорена Сім’яниста Анжеліка, гр.ОП-16

10. Новопсковщина. Мій край – моя Батьківщина.

Черняк Інна та Хлонова Альвіна, гр.ФБС-16

11.Луганщина - мій край (м. Щастя). Голованов Святослав, гр.ФБС-16

12. Промисловий потенціал Луганщини. Дерев’янкіна Аліна,гр.ФН-15  

13. Проект «Український карбованець». Тітова Дар’я, гр.ФН-15

         За найрозумнішого дослідника вболівали студенти гр. ОП-ФБС-16 та ФН-БО-15. Учасники  Pecha Kucha  продемонстрували за неймовірно творчий підхід до висвітлення актуальних питань майбутнього рідного краю.

По завершенні презентації у режимі брейн-стормінгу  вони колективно склали та оприлюднили ексклюзивний підсумковий документ «МАНІФЕСТ  СТУДЕНТСТВА СХМТ» щодо підсумків дискусії, який охопив усі висловлені ідеї та побажання студентства щодо створення бренду Луганщини з урахуванням особливостей регіонів області.

         До участі у інтелектуальному марафоні, зміст якого був зрозумілим знавцям рідного краю та  тим, кого цікавить реальне життя малої Батьківщини, було запрошено усіх глядачів заходу.

          Дискусія у форматі Pecha Kucha  мала завданням запросити учасників замислитись над серйозним запитанням – чи є наша мала Батьківщина перспективним з усіх точок зору краєм, які в нас можливості та чи є реальними сподівання на краще майбутнє? Підсумком дискусії слід вважати не тільки спробу колективного прийняття відповідального дорослого рішення, але й можливий перегляд напряму власних думок, які можуть стати в майбутньому для Луганщини втіленням найсміливіших мрій.

   
акція «Біла квітка»  
  До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, з метою висвітлення проблем, які пов’язані з захворюванням на туберкульоз 22 березня 2018 року в Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля проведено акцію «Біла квітка». В рамках акції проведено просвітницьку діяльність серед студентів та працівників навчального закладу. Кожен студент отримав «Білу квітку» -  символ здорового дихання та інформаційну листівку. Активістами профспілкового комітету студентів технікуму було створено агітаційні плакати, які висвітлюють проблему захворюваності на туберкульоз в Україні, проведено радіо-газету. 

О, весно, йди! Bсі ждуть тебе, кохана:
І небо жде, і жде весна приспана,
І ліс, і степ, і скована вода.

Борис Грінченко

   22 березня студенти гр. ЕТМ-16 та гр. ЕТМ-17 під керівництвом викладачів Мартич В.О та Ошеги Т.М. підготували та провели відкритий виховний захід «Весна, вітаємо!», який супроводжувався книжковою виставкою-вернісажем. Метою заходу було розкриття творчих талантів та виховування дружних взаємовідносин між студентами. За вікнами йшов сніг, а в читальному залі лунали веселі привітання, побажання яскравого настрою, конкурси, запальні танці, чудові пісні та душевна гра на гітарі, які створили дійсно весняний настрій.
Підприємництво: як створити власну справу?

  19 березня 2018 року  в рамках мотиваційних заходів відбувся тренінг для студентів «Підприємництво: як створити власну справу?». Тренером виступив Олександр Осовець, старший спеціаліст з питань працевлаштування та розвитку бізнесу Програми Розвитку ООН в Україні (ПРООН). Також було запрошено одного з успішних підприємців нашого міста, Вадима Любченко, який вже отримав грант від ПРООН на розвиток власної справи.

  В ході тренінгу було розглянуті наступні питання: що заважає почати власний бізнес? З чого почати власну справу? Якими мають бути перші кроки? Де навчитися бізнесу? Як обрати бізнес-ідею? Та багато інших.  Учасники тренінгу отримали домашнє завдання. Та дійшли висновку, що не варто відкладати  на завтра, те, що можна зробити сьогодні, а саме, зробити своє життя цікавішим і захоплюючим!

ФЛЕШМОБ "КРИМ - ЦЕ УКРАЇНА!"
 
    У складних умовах сьогодення  важливою складовою єдності українців  є розуміння цілісності України та взаємна повага й толерантність у суспільстві.
18 березня студенти і викладачі СХМТ прийняли участь у патріотичній акції – флешмоб «Крим – це Україна» до 4-ої річниці анексії Росією українського півострову. Мета акції – підтримувати і просувати ініціативи щодо відновлення територіальної цілісності України.
    Учасники флешмобу зібралися на площі Перемоги під величезним Державним Прапором України та вишикувались у формі слова «Крим». Ця акція – віра в нашу перемогу та повернення Криму до України.
«Крок у науку»    

15 березня на базі Рубіжанського політехнічного коледжу ім. О.Є. Порай-Кошиці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася Обласна науково-практична студентська конференція «Крок у науку», де прийняли участь та успішно виступили з доповідями студенти нашого технікуму.

Вітаємо учасників конференції та їх керівників!

 

ІІІ місце

Секція інженерної механіки та автоматизації:

Гусаренко Кирил та Антонєвіч Владислав гр. ОРА-14

Доповідь «Загальна інформація по підшипникам. Роль підшипників у машинобудуванні»

Науковий керівник - Кузьменко Є.А.

 

ІІІ місце

Секція комп’ютерної інженерії та використання комп’ютерних технологій:

Віноградов Володимир та Ломакін Семен гр. ПР-14

Доповідь «Програмний продукт RTS. Старатегія в реальному часі»

Науковий керівник - Скороход В.М.

 

Секція хімічної технології:

П`ятко Ганна гр. ТОР-ТНР-15.

Доповідь «Хімія в нашому житті»

Науковий керівник – Ляскевич В.М.

Скажемо «ні» наркоманії!  

15 березня студенти гр. ПР-15  та гр. ВОТ-15 під керівництвом викладачів Медведєвої В.О. та Полякової Є.А. підготували та провели відкриту виховну годину на тему: «Скажемо «ні» наркоманії!». Виховну годину супроводжувала виставка книг під гаслом «Давай замислимося…», присвячена шкоді наркотиків.  Виступи студентів, красномовні відеосюжети, плакати: «Ні наркотикам!», «Ми за здоровий образ життя!» доводили, що наркоманія – це безумство, в яке людина потрапляє добровільно. Тому всі студенти гучно вигукнули «Ні!» наркотикам.

Мы родились для того, чтобы жить.
Может, не стоит планету губить.
Есть, кроме «да» и получше ответ,
Скажем, мы дружно, наркотикам «НЕТ!»
Кобзарева струна не вмирає  
   Перші березневі дні на нашій українській землі пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України.
Щороку великий Кобзар приходить до нас новим, неповторним.
   Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу.  
   У рамках проведення тижня циклової комісії суспільно-гуманітарних дисциплін для студентів технікуму було проведено усний журнал «Невідомі сторінки життя Тараса Шевченка», старшокурсниками підготовлена цікава радіопрограма «Кобзарева струна не вмирає», під час якої лунали пісні сучасних виконавців і груп на слова великого поета. У фойє нашого закладу демонструвався відеофільм «Палахкотить, як свічка, праведна душа Кобзаря»; відповідально та творчо підійшли студенти-першокурсники до організації виставки студентських стіннівок.
Інтерактивна зустріч  

     13 березня 2018 року в рамках мотиваційних заходів для студентів було проведено інтерактивну зустріч. Спікером виступив Олександр Осовець, старший спеціаліст з розвитку бізнесу та зайнятості Програми Розвитку ООН в Україні (ПРООН).

    На зустрічі було переглянуто мотиваційні відео сюжети  із започаткування власного бізнесу, розглянуті питання можливості отримання бізнес-грантів на розвиток власного бізнесу.

Краса спасе світ  
   У дні весняного пробудження й оновлення вшановують жінку! Неможливо навіть уявити собі життя без тебе: чарівна, лагідна, щира на любов, берегине родинного вогнища, мудра наставнице, просвітнице душевного спокою, доброти та злагоди!
  12 березня 2018 р. у бібліотеці СХМТ читачам була пропонована виставка-експозиція «Краса спасе світ»
Акція з нагоди 204-ї річниці великого українського поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка   
  06 березня 2018 року Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля сумісно з УДКСУ у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області долучився до акції з нагоди 204-ї річниці великого українського поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка та вшанування пам’яті великого «Кобзаря» із декламуванням віршу «Сон» у виконанні начальника УДКСУ у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області Валєєвої Евеліни Равіліївни. Захід проводився у музейній кімнаті «Світлиця» Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму СНУ ім. В. Даля.
Звіт директора Жученка Є.В.  
  1 березня 2018 року колектив технікуму заслухав звіт директора СХМТ Жученка Є.В. перед громадськістью за роботу закладу у 2016 – 2017 навчальному році.
  У звіті були розглянуті питання навчальної, виховної, фінансово-господарської діяльності технікуму та означені перспективи розвитку СХМТ. Присутні дали позитивну оцінку роботі директора за вищезазначений період.
        Ознайомитися з докладом директора СХМТ Жученка Є.В. можна тут.
               
Відбувся чемпіонат СХМТ з волейболу  
Відбувся чемпіонат СХМТ з волейболу серед 1 -4 курсів.
За результатами змагань визначились переможці та призери змагань.
Перше місце посіла гр. ЕТМ -16
Друге місце посіла гр. ОПФБС -16
Третє місце посіла гр. АТ -16
Суді змагань: викладач вищої категорії Гавриленко В.А. та керівник фізичного виховання Шевцова Т.М.

Вітаємо наших переможців та призерів змагань.
Бажаємо успіхів!!!!!!!!!!!
Конкурс професійної майстерності   

    22 лютого в нашому технікумі пройшов традиційний конкурс-огляд «Кращий за професією». В ньому прийняли участь студенти четвертого курсу.
    У великому приміщенні читальної зали розташувались 8 команд по 6 чоловік в кожній, які і представляли спеціальності технікуму.
    І ось оголошують початок конкурсу і кожна команда виходить на сцену говорить привітання, назву команди, девіз. Також, кожна  команда має  емблему своєї спеціальності та пісню-гімн своєї професії. Це була візитка команди.
    Оголошується перший конкурс – це усні питання по професії. З кожною командою працює куратор. Це наші кращі викладачі, які готували команди по своїм спеціальностям – Скороход В.М., Ляскевич В.М., Кобцева Л.В., Євсюкова Н.П., Шилов О.І., Надточий А.Б., Магода І.В.  
    Другий конкурс – рішення задач, а третій – це практична робота, де треба зібрати установку, апарат, схему, скласти програму, тощо. На цьому етапі за сумою трьох конкурсів лідирує – група ОРА-14 (капітан команди Бур’ян  Віталій), ЕАС-14 (капітан команди Степанов Дмитро).
    Ось головний конкурс – ролик  на 3-5 хвилин: презентація  спеціальності «Моя професія – найкраща». Які хороші фільми підготували студенти – випускники, скільки любові і гордості було сказано в словах про свою найпотрібнішу, найважливішу, найкращу професію.
    Найкраща презентація своєї професії була у механіків.  Всі студенти відповідально і зацікавлено підійшли до виконання всіх робіт. І ось результати конкурсу – огляду «Кращий за професією»:
1 місце – команда ОРА-14 (капітан команди Бур’ян  Віталій),
1 місце – команда ПР-14 (капітан команди Виноградов Володимир),
2 місце – команда ВОТ/ЕПА (капітан команди Шевцов Владислав),
3 місце – команда ЕАС-14 (капітан команди Степанов Дмитро).
Всі переможці нагороджені грамотами та грошовою премією
 студпрофкому СХМТ.
   
Міжнародний день рідної мови  
    Щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року, відзначають Міжнародний день рідної мови. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

    Сьогодні  Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум також долучився до святкування. На перервах лунала радіогазета, яка ознайомила студентів з історією свята. У холі технікуму відбувся конкурс стіннівок.


                                                                  Ну що б, здавалося, слова…  
                                                                              А серце б’ється — ожива,
                                                                                        Слова та голос — більш нічого. 
                                                                                                                        Як їх почує!                                                                   
                                                                                                                                         Т. Шевченко
День Героїв Небесної Сотні  

День Героїв Небесної Сотні - пам’ятний день що відзначається в Україні 20 лютого для вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

З метою віддання належної шани громадському подвигу, вшанування патріотизму і мужності людей, які виступали на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір  20 лютого у технікумі в Музеї бойової слави було проведено Урочисте віче пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Студенти та викладачі взяли участь в урочистому заході, який відбувся в Сєвєродонецькому коледжі культури і мистецтв. На концерті-реквіємі пролунали музичні твори у виконанні симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії.

ІІ (обласний) етап VІІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови   
   17 лютого 2018 року на базі Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля пройшов ІІ (обласний) етап VІІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. За призові місця змагалися 16 учасників з різних ВНЗ області. З вітальним словом виступила голова  методичного об’єднання викладачів української мови та літератури Луганської області Тарабановська Людмила Іванівна. Вона висловила побажання високих досягнень та перемог. Для учасників було проведено екскурсії музеями технікуму та   цікаву вікторину.   
     За результатами олімпіади,
І місце посіла студентка комунального закладу  «Старобільський медичний коледж» -  Костиря  Дар’я,
ІІ місце - Cизоненко Олександра, студентка   Сєвєродонецького коледжу культури та мистецтв ім. С.С. Прокоф’єва,
ІІІ місце посів Нехороший Олександр, студент СХМТ СНУ ім. В.Даля.
Вітаємо переможців!
   
Інтер’єрна лялька  
    16 лютого студенти технікуму відвідали відкриття обласної виставки сучасного декоративного мистецтва «Інтер’єрна лялька».
    У виставці приймали участь майстри сучасного декоративного мистецтва Кремінського районного творчого об’єднання «Скарбниця талантів», майстрині міст Лисичанськ, Рубіжне, Сєвєродонецьк. В експозиції було представлено понад 60 ляльок для декору інтер’єру, створені в різних техніках - тільда, сніжка, іграшки з панчохи, пап'є-маше, іграшки в'язані гачком і спицями та ін.
   Інтер’єрні ляльки - це не просто іграшки, у них інше призначення. Колекційні, декоративні інтер’єрні ляльки відкривають нові можливості для дизайну, стають чудовим доповненням інтер’єру будь-якого стилю: класичного, етнічного, сучасного та модерного.
   Експозиція викликала неприховане здивування. Студенти з зацікавленістю слухали лекцію. Самодіяльні майстрині області відкрили деякі таємниці створення ляльок.

Кохання може все і все здолає  

15 лютого у читальній залі студенти груп ІПЗ-17 та АКТ-16 під керівництвом викладачів Шокало Г.О. та Сіряченко Ю.О. підготували та провели літературно-музичну композицію «Кохання може все і все здолає!», присвячену Дню усіх закоханих. Метою проведення відкритого виховного заходу було ознайомлення студентів з традиціями святкування Дня святого Валентина у світі та розвиток творчих здібностей студентів.

    Студенти підготували святкову вікторину, у якій навіть прийняли участь члени журі, та багато різноманітних номерів художньої самодіяльності. Мелодійні пісні, ліричні танці, неповторна гра на саксофоні та вірші про кохання захопили всіх присутніх. Ведучі проводили веселі конкурси, у яких кожен студент міг реалізувати свої творчі таланти - акторську майстерність, поетичні таланти та загальну ерудицію.

День св.Валентина  
       Нам дуже подобаються свята, особливо давні, традиційні, бо кожне з них має своє обличчя, свої звичаї.
    Тому
14 лютого СХМТ СНУ ім. В.Даля прикрашений різноманітними символами кохання: сердечками, янголятами, квітами, повітряними кульками і «валентинками», звучить сучасна лірична музика. В технікумі свято – День Святого Валентина, або Свято всіх Закоханих!
День св. Валентина – давнє свято зі своїми традиціями. Одне з головних правил – робити коханим подарунки – так звані “валентинки” Після презентації сучасних та зарубіжних книжок про кохання


  Студенти технікуму та бібліотекарі віддали свої «валентинки» улюбленим письменникам.
ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ!  
     Студентський Парламент привітав із святом всіх студентів і співробітників технікуму. Студенти прийняли участь у конкурсах «Якби я був султан», «Освідчення в коханні», подивились запальний ковбойський танок, послухали ліричну мелодію саксофону «Королева краси» у виконанні студента гр. ІПЗ-17 Жарова Льва та послухали пісню про кохання, що виконала студентка гр. ПР-15 Старченко Тетяна.

Ознакою свята стали солодкі призи, сміх, гумор та гарний настрій. Вірного, красивого кохання вам, дорогі студенти!
Особливості ЗНО 2018 року  
25 січня 2018 року в технікумі відбулися батьківські збори студентів ІІ курсу за темою: «Особливості ЗНО 2018 року».

Батьки були ознайомлені:
-  з нормативною базою проведення ЗНО у 2018 році;
-   переліком навчальних предметів ЗНО – 2018;
-   термінами реєстрації та проходження основного етапу ЗНО;
-   термінами реєстрації та проходження пробного ЗНО;
-   з підготовкою до ЗНО студентів технікуму з української мови та літератури.
 Перед батьками второкурсників виступила заступник директора з навчально-виховної роботи ДВОРНІК Ірина Леонідівна, яка ознайомила присутніх з нормативно-правовими документами, переліком навчальних предметів ЗНО та наголосила на важливості участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Відповіла на численні питання присутніх та надала їм корисну інформацію. 


Ознойомитися з  проведенням  ЗНО у 2018 році можно  тут.
Луганська обласна філармонія  
  20 січня студенти групи ГМБ-16 в рамках мистецько-естетичного виховання молоді відвідали прем’єрний концерт гурту «БеZМеЖ» та стали свідками народження нового колективу Луганської обласної філармонії, який подарував всім присутнім програму сучасної популярної музики.   За невеликий, але такий плідний період роботи, артисти колективу неодноразово брали участь в обласних заходах, а його вокалісти вибороли призові місця у Фестивалі нової української пісні. Вже зараз репертуар гурту вражає різноманітністю. Багато музичних творів присвячено одвічній темі кохання, любові до України і навіть філософії життя. Так, у концерті можна було почути творчість найпопулярніших українських і закордонних поп-рок гуртів: «The Hardkiss», «Антитіла», «Океан ельзи», «Бумбокс» та інших. Крім того, спільна творчість новоствореного колективу дала життя чисельним інструментальним творам.
  Колоритні наряди, зміна образів і запальний хореографічний супровід чарівних студенток нашого технікуму, зробили зимовий вечір дуже яскравим і веселим!