НОВИНИ                      Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля
  • new3
  • new4
  • new5
  • new6
  • new7
  • new2
/
Головна
 
  Туристичний зліт
   30.05.2019 у СХМТ СНУ ім. В. Даля відбувся традиційний захід « Туристичний зліт». В заході приймали участь збірні команди техніко-економічного відділення, відділення комп’ютерної техніки та збірна команда викладачів. Серед команд І місце посіла команда «Динаміт» техніко-економічного відділення, ІІ місце поділили між собою команди «Адреналін» викладачі та команда «Бєси» відділення комп’ютерної техніки. Захід пройшов дуже гарно та весело з піснями під гітару та смачною кашею.
 Звучать Шевченкові слова
   Тарас Шевченко – видатна особистість  для будь-якого періоду новітньої української історії. Саме тому поет є втіленням боротьби волелюбного українського народу, творчість якого надихає, підтримує в непростий час, дарує надію на кращу долю для незалежної України.

  Великий Кобзар - символ української самосвідомості. Тому кожен рік ми віддаємо шану Тарасу Григоровичу Шевченку.

  Весняна пора увійшла в життя поета радістю і болем. Покинувши рідну Україну ще малим хлопчиком-козачком, він повертається до рідної неньки як раз саме весною… І навесні Тарас стає «бранцем» долі…арешт…суд…заслання… Пекучий біль у своєму серці він тамує віршами.  

  
 Віддаюючи данину пам’яті Великого Кобзаря, студенти І та ІІ курсів разом з викладачами Заболоцьких Т.І. та Обозною А.І., підготували й провели 23 травня літературно-музичну композицію «Звучать Шевченкові слова».

   Немов пісня, лилася поезія у виконанні студентів нашого технікуму.
   День Героїв України

23 травня студенти СХМТ СНУ ім. В. Даля відзначили День Героїв України.

День Героїв України – це день пам’яті усіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу держави. Це свято покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців.
      Захід почався зі вступного слова про День Героїв та проходив у форматі кінопоказу історичних та сучасних стрічок про події, які були визначними для нашої держави.
       «День Героїв - це важливе свято, тому, що на величі вчинків й величі духу плекають нових героїв, нових захисників української нації» – прокоментувала в.о. директора центру Оксана Варава.
    Організаторами заходу виступили Управління молоді та спорту облдержадміністрації, ОКУ «Луганський обласний центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень».

  Україна — серце Європи

Україна є однією з наймолодших демократій,

але найдавніших націй світу.

Вільям Клінтон

 

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. На День Європи ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію, те, що найголовніше – наше спільне майбутнє!

            З метою формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України, ознайомлення молоді з європейськими цінностями та традиціями у технікумі було проведено «Європейський тиждень».

Виховуванню зацiкавленоcті у розширенні своїх знань, прагненню до самовдосконалення, почуття патріотизму та нацiональноï гордості, толерантного ставлення до культури країни допомогло відкрите заняття з іноземної мови на тему: «Україна у світі», яке провела 15 травня викладач Шокало Г.О. в гр. ОП-ФБС-17.

Під час заняття викладач та студенти працювали над розвитком лексичної пам’яті, мовної здогадки й мовленевої реакції, удосконалювалось уміння вести бесіду на задану тему, приділялась увага розвитку пізнавальних інтересів та ерудиції.

На заняття були використані заздалегідь підготовлені студентами цікаві та пізнавальні презентації, які допомогли повторити i активізувати лексичні одиниці теми, розширити лексичний запас, сформувати навички вимови, вдосконалити навички читання, усного мовлення, письма та аудiювання. 

"Україна — серце Європи"... Цей вислів знає кожен, та не кожен замислюється, що він означає. Що мається на увазі: чи то географічне розташування нашої держави, чи то популярність її серед європейських народів, чи то національний характер пересічного українця?

Насамперед наша Вітчизна є європейською країною не тому, що її територія — центр Європи, а тому що українці здавна сповідують ті принципи свободи й незалежності, які притаманні багатьом народам інших держав. 

Виховний тематичний захід до «Дня Європи в Україні», який 16 травня провели викладачі Новікова А.М. та Шокало Г.О. разом з студентами гр. ІПЗ-17 та АТ-ГМБ-18, чітко показав, що можна сміливо стверджувати - ми європейці не завдяки географічному розташуванню, а завдяки національному самоусвідомленню, прогресивності та патріотизму. Всі ці аспекти студенти довели, коли представляли європейські держави. Можна зазначити, що захід досяг своєї мети, адже  студенти зацікавилися ідеями патріотизму та духовності. 

Бібліотека технікуму з метою популяризації загального європейського культурного надбання серед молоді представила виставку-подорож «Welcome to Europe“.

Свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас. І ми – частина Європи.

   Міжнародний день сім`ї

У 1993 р. Генеральна асамблея ООН прийняла постанову, що починаючи з 1994 р. 15 травня щорічно буде відзначатися Міжнародний день сім`ї. Зроблено це з метою поглиблення розуміння питань сім'ї та підвищення можливостей країн вирішувати серйозні проблеми, пов'язані з сім'єю.

Сім'я була і залишається хранителькою людських цінностей, культури і історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. З родини починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Тому союз сім'ї і держави - необхідна застава процвітання і добробуту його громадян. Благополуччя сім'ї завжди залишатиметься мірилом розвитку і прогресу країни.

Жодна нація, жодне цивілізоване суспільство не обходилися і не зможуть обійтися без сім’ї. Сім’я – це основа основ і для кожної людини і для кожної держави. В нашій державі теж споконвічно складалися традиції, спрямовані на зміцнення сімейних, родинних зв’язків, відповідальності батьків за виховання дітей. Адже буде жити сім’я – буде жити й процвітати Україна!

До цієї дати у бібліотеці технікуму відбулася зустріч студентів з головним спеціалістом  ГТУЮ юстиції в Луганській обл. Гречишкіною Н.О., головним спеціалістом відділу реєстрації актів цивільного стану Сєдіною І.М.

Яновська З.І., провідний бібліотекар СМБЮ ім. Й.Курлата, представила відео - презентацію «Сім’я –це означає разом» та розповіла, що День сім'ї – це те свято, коли особливо хочеться об'єднатися зі своїми рідними і близькими, сказати один одному теплі слова кохання, приділити увагу і турботу.

Бібліотекарі технікуму привітали викладачів та студентів з святом книжковою виставкою.

  Флешмоб -«Демократія і я»  
    02.05.2019 року за сприяння викладача технікуму Дворнік О.С. студенти Сєвєродонецького хіміко механічного технікуму СНУ ім. В.Даля долучилися до флешмобу -«Демократія і я»  з нагоди відзначення Європейського молодіжного тижня який був організований  Луганським обласним центром підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень. Під час флешмобу студенти розповідали, що таке демократія та як вони розуміють  місце молоді в демократичних процессах нашої держави та світу.
  «Міс технікум 2019»

25 квітня 2019 року в Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі відбувся конкурс краси і таланту «Міс технікуму». Відкрив  конкурс з вступною промовою директор технікуму Є.В. Жученко. До складу журі увійшли заступник директора з НВР І.Л. Дворнік та заступник директора з НР О.І. Шилов, а також член студентського профкому Сім’яниста  Анжеліка. Журі оцінювали не тільки зовнішні дані, а і комунікабельність, граціозність, артистичність, інтелект, творчі здібності та винахідливість конкурсанток.

Конкурс проходив у кілька етапів:

-   Дефіле та знайомства. Учасниці в цьому конкурсі продемонстрували свої вечерні сукні і розповіли про себе.

-    Фотопортфоліо. Дівчата спеціально для конкурсу відібрали свої фотографії за темами: « Я очима викладачів, очима друзів, очима батьків, яка я насправді».

-         Інтелектуальний конкурс.

-         Конкурс малювання.

-         Мода 22 століття. Учасниці робили наряди з підручних матеріалів.

-         Стань зіркою. Дівчата робили пародії на відомих артистів.

-      Самим очікуваним конкурсом став танець всіх учасниць, в якому вони показали пластику, енергію, запал і граціозність.

Після тривалої і складної боротьби   журі підвели підсумки конкурсу. Почесний титул «Міс технікум» і корону Королеви краси отримала Старченко Тетяна, студентка групи ПР-15. Інші учасниці перемогли у «Міс елегантність» - Наугольнікова Марія, група ОП/ФБС-18, «Міс творчість» - Зайкова Аріна група АТ/ГМБ-18, «Міс інтелектуальність» - Гречишкіна Тетяна, «Міс артистичність» - Яговдик Дар’я , група ЕТМ/ХТ/АКТ-18. Разом із титулами дівчата отримали гарні подарунки від студентської профспілки.

Дякуємо всім учасницям, які подарували глядачам позитивні емоції і заряд енергії , багато гарного настрою.      

 тиждень ЦК хімічних технологій та інженерії.
З 22 по 26 квітня проводився тиждень ЦК хімічних технологій та інженерії.

продовження
 Засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи

24 квітня 2019 року на базі Комунального закладу «Лисичанський медичний коледж» відбулося засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області.
      Засідання розпочалося з привітання гостей від директора коледжу Кім Н.О.
    Згідно з порядком денним було розглянуто питання «Інтерактивні методи навчання студентів». З доповіддю виступив заступник директора з навчальної роботи Д’яченко О.Л., студенти 4 курсу спеціальності «Лікувальна справа» продемонстрували практичну частину тренінгового заняття «Серцево-легенева церебральна реанімація».

                                                      продовження

  Тиждень охорони праці

З 22 квітня в технікумі стартував тиждень охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці.  Традиційно було заплановано ряд заходів серед студентів технікуму.

24 квітня відбулася Конференція щодо підтримки рекомендацій Міжнародної організації праці з основною темою цьогорічної акції «Безпечне та здорове майбутнє праці». До конференції приєдналися провідні фахівці відділу цивільного захисту Сєвєродонецького міського управління ГУ ДСНС України в Луганській області.

   Засідання методичного об’єднання методистів

На базі Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму СНУ ім. В. Даля 18 квітня 2019 р. відбулося засідання методичного об’єднання методистів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області за темою: «Розвиток професійних компетентносте й  у викладачів і студентів ВНЗ  І-ІІ рівнів акредитації».

          Засідання розпочалося з привітання гостей від Дворнік Ірини Леонідівни, методиста Обласної Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

продовження

  Великодні узори

   Бібліотекарі СХМТ запропонували студентам та викладачам технікуму ілюстративно-книжкову виставку-експозицію: «Великодні узори». Присвячену унікальному витвору українського мистецтва – писанці,  привітали колектив та студенство технікуму з світлим святом Великодня!

Великдень, Пасха, Христове Воскресіння. Так називають свято, що відображає звершення найзаповітнішої мрії людства — подолання смерті. 

 З Днем народженяя, технікум!

У чудову весняну пору 16 квітня наш технікум відзначає свій 57-й День народження. Багатотисячний загал спеціалістів у різних куточках світу пам’ятає свої витоки та сприймає технікум не інакше, як свою рідну Alma Mater.

У цей знаменний день бажаю колективу Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля доброго здоров’я, успіхів у досягненні поставленої мети, високого професіоналізму, наукових і педагогічних звершень.

Нехай ваша творча енергія, оптимізм і сумління збагачують невичерпну криницю духовності молоді, сприяють процвітанню та зростанню могутності нашої Держави.

Нехай із цим Святом увійдуть у наш рідний технікум добро і злагода, щастя і добробут, мир і процвітання, невичерпна снага до благородної праці, бажання й надалі засівати освітянську ниву добірним зерном розумного слова й непересічної думки.

 

З повагою,

директор СХМТ СНУ ім. В. Даля,

голова Ради  директорів

ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області,

кандидат педагогічних наук   Є.В. Жученко

  Тиждень циклової комісії спецдисциплін ГМБ та АТ

 

З 8 по 12 квітня проходив тиждень циклової комісії спецдисциплін ГМБ та АТ.
    В рамках проведення тижня циклової комісій відбулися  ряд заходів, які сприяли розвитку пізнавальної та творчої активності студентів, поглибленню знань з циклу предметів професійної підготовки.

 

                                                      продовження

 Круглий стіл «Тривоги рідного краю»

     Згідно концепції екологічної освіти природоохоронна робота серед студентів технікуму направлена на формування екологічної культури особистості, виховання потреби участі кожного у справі охорони природи, доцільної поведінки людини.  Це можливо шляхом використання конкретних форм і методів, спрямованих на формування екологічної компетенції молоді і активізації ії практичної природоохоронної діяльності.

         11 квітня, до Дня довкілля, на круглий стіл «Тривоги рідного краю» на зустріч зі студентською молоддю була запрошена бібліотекар Сєвєродонецької міської бібліотеки для юнацтва ім. Й. Курлата Забірко Т.М.
                                                                     
  продовження
  «Великоднє диво»

Одним з пріоритетних напрямків державної політики щодо розвитку освіти є формування національних і загальнолюдських цінностей. Держава повинна забезпечувати збереження та збагачення українських культурно-історичних традицій, виховання шанобливого ставлення до національних святинь. Отже, духовний розвиток особистості є одним із основних виховних завдань сучасного навального закладу.

За сприяння Управління культури, національностей та релігій ЛОДА, 10 квітня студенти технікуму прийняли участь у майстер-класі з писанкарства, який провела народна майстриня Луганщини Лариса Лисицька. Студенти технікуму дізнались про давні українські традиції написання писанок та власноруч виготовили «Великоднє диво».

Традиція навесні обдаровувати один одного крашанками й писанками була відома з давнини. Цей звичай був пов'язаний з народними уявленнями про яйце, як символ вічного оновлення природи, сонця, весни, єднання минулого і теперішнього, відродження до нового кращого життя.

 Також студенти мали нагоду відвідати відкриття обласної виставки «Великодній кошик». Для майстрів народного мистецтва вже стала доброю традицією на передодні Великодніх свят демонструвати свої роботи: декоративні кошики з джутової ниті майстрині Кожухової Марії, вишиті рушники, картини, панно, серветки, великодні декоративні прикраси, великодні писанки та витинанки  народного майстра Луганщини Лариси Лисицької.

 Школа педагогічної майстерності
   Складовою сучасного освітнього простору та невід’ємною частиною освітнього процесу навчальних закладів стали інформаційно-комп’ютерні технології.
   9 квітня викладач-методист Стрижкова Л.В. провела заняття Школи педагогічної майстерності за темою:   «Методика використання інформаційно-комунікаційних технологій на заняттях».

                                                                      
продовження
  Акція «Серце до серця» під гаслом «Дитяче серденько живи!»
   1 квітня 2019 року офіційно розпочалася 14-та  акція «Серце до серця» під гаслом «Дитяче серденько живи!». Студенти Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму СНУ ім. В. Даля теж приєдналися до акції. Вона триватиме по всій Україні до 30 квітня і супроводжуватиметься масовими зборами коштів. Акція дає можливість закупити кардіологічне обладнання у дитячі лікарні Луганської області. 
 Турнір серед студентської молоді присвячений пам’яті викладача СХМТ І. Вацури

Вітаємо нашу команду з перемогою та бажаємо успіхів!!!!!!!!!

    6 квітня відбувся  традиційний волейбольний турнір серед студентської молоді присвячений пам’яті викладача СХМТ І. Вацури. В цьому році у змаганнях брали участь збірні команди СХМТ, СНУ ім.В.Даля, ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренко, ВПУ 92 та жіноча команда « Хімік». Турнір  організовано керівником фізичного виховання СХМТ Шевцовою Т.М. та викладачами фізичного виховання СХМТ Гавриленко В.А. та Лєскіним В.М.

За результатами змагань збірна команда СХМТ посіла 1 місце.

   Дякуємо за співпрацю та фінансову підтримку адміністрацію та  профспілковий комітет СХМТ, Відділ молоді та спорту Сєвєродонецької міської  ради

   Відкритої виховної години - «Перший у місті»
Суть виховання полягає саме в тому,    
що старше покоління передає свій досвід ,    
свою пристрасть , свої переконання молодшому      поколінню.    
А.Макаренко
     Неможливо навчатися в вищому навчальному закладі і не знати його історії, здобутків, традицій. Тому актуальною була обрана тема відкритої виховної години - «Перший у місті», адже це життєвий шлях нашого технікуму протягом 57 років.
   3 квітня з метою поглиблення знань студентів про технікум класними керівниками та студентами груп ЕК-16 та ХТ-16 була проведена зустріч із колишнім заступником директора СХМТ з НР Покладом В.В. і студенткою першого набору технікуму Курило В.П.
    На захід були запрошені студенти груп  АКТ-16, ІПЗ-16, ЕК-17, їх класні керівники, члени адміністрації та співробітники бібліотеки.
  Студентські стіннівки висвітлювали історичні події, присвячені знаменним датам. На екрані демонструвалися фотофакти та статистичні дані з пройденого технікумом шляху.
  Ведучі надали слово нашим гостям, ветеранам технікуму, Володимиру Володимировичу та Вірі Павлівні. Студентське життя різнобічне, швидкоплинне, тож поділитися ветеранам-наставникам було чим. Їх спогади та розповіді з великою увагою та зацікавленістю слухали студенти. А Віра Павлівна заспівала пісню - гімн технікуму, співавторкою якого вона є.
   Час пролетів швидко, відчувалося, що все почуте та побачене на зустрічі надасть студентам більше впевненості у своїх можливостях та зміцнить фундамент майбутньої успішної професійної діяльності.
   Країна гідності
 Вивчення соціальних прав через освіту з прав людини. Навчальна гра «Країна гідності». Студенти технікуму разом викладачем права Дворнік О.С. мали змогу пограти у настільну гру "Країна гідності " - це карткова гра, у які гравці мають змогу відчути себе членами парламенту вигаданої країни та повинні прийняти рішення про соціальну політику щодо соціальних прав у рамках плану розвитку на найближчі 5 років. Під час прийняття рішень гравці більше дізналися про соціальні права та їх звьязки з соціальною політикою. Було дуже весело та цікаво. 
 Правовий ринг «Адміністративна відповідальність неповнолітніх»

21 березня для студентів технікуму Забирко Т.М., бібліотекар Сєвєродонецької міської бібліотеки для юнацтва ім. Й. Курлата, та представники Сєвєродонецького відділу поліції Головного Управління Національної Поліції в Луганській області провели правовий ринг «Адміністративна відповідальність неповнолітніх».

Мета заходу: в ігровій формі збагатити й закріпити знання, вміння та навички студентів з основ правознавства, сприяти формуванню правової свідомості молоді, розвивати вміння логічно мислити, аргументовано висловлювати свою думку, поширенню правової культури та освіченості в студентському середовищі; працювати індивідуально і в групі, виховувати в студентів прагнення до пізнання.

  Українська молодь. Духовність. Мораль. Громадянськість
  20 березня на базі Рубіжанського політехнічного коледжу ім. О.Є. Порай-Кошиці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася Обласна науково-практична студентська конференція «Українська молодь. Духовність. Мораль. Громадянськість», де прийняли участь та успішно виступили з доповідями студенти нашого технікуму.
Вітаємо учасників конференції та їх керівників!

Секція Луганщина - світанок України:
ІІІ місце -    Остронок Анастасія гр. ОП-ФБС-18
Доповідь «Особливості культурного розвитку Луганщини»
Науковий керівник – Лебедєва Н.Ю.

Назаров Артем гр. ЕТМ-16

Доповідь «Видатні діячі Луганщини – Володимир Іванович Даль»

Науковий керівник – Ошега Т.М., Мартич В.О.

Секція Україна у Європейському просторі:

Демченко Тетяна гр. ІПЗ-17

Доповідь «Україна – Європейська держава»

Науковий керівник – Новікова А.М., Шокало Г.О.

Фільчакова Софія гр. ПР-15

Доповідь «Погляд однієї людини до інтеграції України в ЄС»

Науковий керівник – Токар Н.В.

 

Секція Екологічні проблеми Луганщини та України:

Козидуб Максим гр. ТР-17

Доповідь «Стан навколишнього середовища України»

Науковий керівник – Вартанова О.В.

   Молодь Луганщини проти дискримінації та расизму
 19 березня студентська молодь технікуму, за сприянням Управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації, взяла участь у тематичному заході «Молодь Луганщини проти дискримінації та расизму» до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію расової дискримінації.
 Студенти стали активною аудиторією, на яку безпосередньо були розраховані тренінгові заняття. 
   Під час інтерактивного ігрового спілкування були виявлені актуальні питання, які в процесі обговорення трансформувалися у можливі шляхи вирішення проблем міжнаціональної нетерпимості у суспільстві. Учасниками було зазначено, що ведення активного діалогу є необхідними для того, щоб культурне розмаїття стало джерелом та чинником об’єднання, збагачення суспільства.
    Також, студенти долучились до обласної акції «Простір толерантності» з хештегом #я_проти_расизму.
Висновком заходу, з яким погодились усі присутні стало ствердження, що расизм, ксенофобія, етнічна дискримінація – реальна небезпека розвитку людства і тільки спільними зусиллями можна протистояти цим проявам.
   #ЄднаємолодьсловоКобзаря
   «Пам’ятаємо про Шевченка, будьмо єдиною спільною Українською нацією!
 07 березня  за сприянням викладача технікуму Дворніка О.С. студенти Сєвєродонецького хіміко механічного технікуму СНУ ім. В.Даля взяли участь у творчій акції #ЄднаємолодьсловоКобзаря з нагоди святкування 205 річниці із Дня народження Тараса Шевченка , що була організована  Луганським обласним центром підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень
 Учасники заходу з великим захопленням декламували улюблені твори Кобзаря, розповідали про своє ставлення до творчості поета, пригадували цікаві факти з його життя. Також було записано відео, де студенти Сєвєродонецького хіміко механічного технікуму СНУ ім.В.Даля та фахівці молодіжного центру по черзі читають уривок з вірша Т.Г. Шевченка «Думка».
  «Я задоволена, що приймаю участь у цій акції. Творчість Шевченка захоплює мене з самого дитинства. Тому відзначити 205-й День народження нашого Кобзаря читанням його поезії – найкращий спосіб вшанувати пам'ять письменника» - розповіла учасниця акції.
відео
   «Вибухонебезпечні предмети» та «Тонкий лід».

    28 лютого в читальній залі технікуму пройшла зустріч з інспекторами ДСНС з тематичних бесід «Вибухонебезпечні предмети» та «Тонкий лід». Студентам були  представлена небезпечна зброя, яка може раптом зустрітися людині, та роз’яснено як поводитися у цих випадках. Також представлені правила поведінки біля водоймищ восени та міри спасіння при провалюванні людини  під лід.

    Права людини та дитини, «Булінг, наслідки та відповідальність

28 лютого в Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля співробітники ОКУ «Луганський обласний центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень» спільно із представником Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Ломковою Іриною Сергіївною та викладачем права та суспільних дисциплін Дворнік Олександром Сергійовичем провели тематичну лекцію для студентів на тему: «Права людини та дитини, «Булінг, наслідки та відповідальність».

Студенти ознайомились з основними принципами Конвенції про права людини, дитини та іншими нормативними актами, що діють на території нашої держави. Також лектори торкнулися важливої та актуальної проблеми булінгу серед підлітків: окреслили причини, форми та види цього явища, розповіли про наслідки та відповідальність.

  інтелектуальний турнір
Вивчайте, любіть свою мову.
Як світлу Вітчизну любіть!
    21 лютого – Міжнародний день рідної мови, коли громадяни виражають свою любов до рідного слова.
У нашому навчальному закладі це свято вже стало традиційним. Викладачі української філології провели інтелектуальний турнір «Минуще все, лиш слово не мине» зі студентами групи ОП-ФБС-17.
  Змагання між командами «Патріоти» і «Мовознавці» пройшло весело й цікаво. Учасники й уболівальники, студенти інших груп, активно виявляли свої знання державної мови.

ВикладачІ:  Обозна А.І.,  Заболоцьких Т.І..

Учасники команди "Мовознавці":
Капітан Васильєва Т.
Косолапова А.
Кравченко А.
Сухоносова В.
Яригіна Д.

Вітаємо команду «Мовознавці» з перемогою!
  Вітаємо переможців обласних етапів конкурсів з української мови!
Вітаємо переможців
обласних етапів конкурсів з української мови!


ІІІ місце в ІІ етапі ІХ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентської молоді Луганської області посіла студентка групи
 ОП-ФБС-17 Яригіна Діана
(викладач – Обозна А.І.).

ІІІ місце в ІІ (обласному) етапі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед студентів ВНЗ посіла студентка групи ОП-ФБС-18 Фурсова Анастасія
(викладач – Токар Н.В.)

Бажаємо успіхів та подальших творчих злетів!
    ІІ етап ІХ Всеукраїнської олімпіади з української мови

Без мови немає народу,

 як сонця без сяйва й тепла.

      С. Шелухін

Мова – це найбільший скарб будь-якої людини. Досконале володіння рідною мовою розкриває безліч граней особистості. І сьогодні, як ніколи, питання вивчення української мови надзвичайно актуальне та важливе для нашої молоді, бо без мови немає народу.

21 лютого Міжнародний день рідної мови. Напередодні цього визначного свята у стінах Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму СНУ ім. В. Даля було проведено ІІ етап ІХ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів Луганської області.

Із привітальним словом до студентської молоді та викладачів звернулася голова обласного методичного об’єднання філологів Кушніренко О. Б.

Учасники олімпіади мали можливість виявити свої знання та відчути дух суперництва.

І місце посів Зінченко Михайло – студент Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва;

ІІМіхеєва Ганна – студентка Лисичанського медичного коледжу;

ІІІ Яригіна Діана – студентка Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму СНУ ім. В.Даля.

Ми пишаємося всіма учасниками олімпіади, які діляться своїм досвідом з однолітками й заохочують власним прикладом до навчальних та творчих злетів, бо вивчати рідну мову досконало, заглиблюватися в її історичне минуле, походження та розвиток – завдання для допитливих та спраглих знань.

   Нам не жаль, бо лягли ми за діло, гідне жертви життя і кохання

20 лютого студенти та викладачі технікуму зібралися на урочисте віче «Нам не жаль, бо лягли ми за діло, гідне жертви життя і кохання», щоб вшанувати героїв Небесної Сотні, щоб сказати: «Люди, бережіть серця свої, щоб не стали каменем! Розбудуйте в душах Божий храм, щоб не повторити великий гріх!»

Вони не були героями. Вони були звичайними людьми. І в останню мить віддали нам найдорожче – своє життя. За нас віддали. Аби ми жили, долюбили за них, пісень за них доспівали».

Бібліотекар КЗ «Сєвєродонецька міська бібліотека для юнацтва ім. В.Курлата» Забірко Т.М. розповіла про подвиг наших сучасників.

Бібліотека технікуму підготувала виставку-експозицію, присвячену цім подіям.

Студенти та викладачі відвідали концерт-реквієм, який відбувся в Сєвєродонецькому коледжі культури і мистецтв, де пролунали музичні твори у виконанні симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії.

Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови.

Небесний загін відлетів у небеса

Їх душі вже світять зорею.

У відблиску сяйва ранкова роса

Нас живить вогнем Прометея.

Герої ведуть нас до нових зірок

Во славу і честь України!

 

  14 лютого – День всіх закоханих

Сьогодні весь світ на один день потоне в мільярдах валентинок, букетах червоних троянд, повітряних кульках й нескінченних коробочках з цукерками у вигляді сердечок.

Повітря буде переповнене феромонами, а місцеві романтичні місця – закоханими парами. Так, це 14 лютого – День всіх закоханих, що відзначають практично і всьому світі.

Привітання з Днем святого Валентина – це чудовий спосіб сказати про любов своїм коханим. У це романтичне свято потішити своїх близьких теплими словами!  

14 лютого в технікумі святкували День усіх закоханих. Головною родзинкою свята став розіграш призів «Міс Валентинка» та «Містер Валентин» за підсумками пошти кохання.

Студенти відправляли Валентинки один одному поштою кохання. Звання «Міс Валентинка» отримала Зубко Наталія ІПЗ-16, а звання « Містер Валентин» отримав Черв’як Денис ПР-15. Вітаємо їх з перемогою!

Цікаво та весело відбулася вікторина про кохання, конкурси: «Знання –сила!», безпрограшна лотерея, ігри. Завершилося свято піснею про кохання, у виконанні студенток Катерини Очкур та Тетяни Старченко.   

Читати про кохання треба завжди, а не тільки до Дня святого Валентина. Бібліотекарі СХМТ підготували для студентів ілюстративну виставку – освідчення «Кохання – душі найвищий зліт», де зібрали найкращі вітання на День закоханих. Також був представлений книжковий огляд. Книги - які стануть чудовим подарунком коханим і рідним до 14 лютого.

  проект «Zero Waste School Severodonetsk”
   SOS! Наша планета, наша країна, наше місто, потребує нагальної допомоги! Екологічна катастрофа насуває на нас. І тільки ми можемо цьому зарадити! Такий девіз проекту «Zero Waste School Severodonetsk”
   Це злободенна проблема, тому 7 лютого на зустріч зі студентами технікуму запросили представників цього проекту зі школи № 5 м. Сєвєродонецька. Цей проект був створений, щоб навчити населення правильно сортувати сміттєві відходи.
   Ціль проекту: зменшити кількість відходів у нашому місті на 10%. Перед студентами та викладачами технікуму виступили керівник проекту - про школу з нульовим відходом та громадська діячка Бабенко А.М.Агафонова Валентина - про важливість руху «Схід сортує».
  Студенти технікуму підтримали ідею сучасного екологічного проекту.
  Булінг у підлітковому середовищі

31.01.2019 р. в Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулася зустріч із студентами технікуму інспектора ВЮП УПД в Луганській області, капітана поліції Тетяни Скиба та інспекторів УПП в Луганській області.

Викладач права та суспільних дисциплін Дворнік Олександр Сергійович разом із співробітниками поліції обговорили із студентами сучасні проблеми булінгу в підлітковому середовищі. Студентів цікавило, як не стати жертвою булінгу та як зупинити агресора.

Дворнік О.С. розповів як орієнтуватися у видах булінгу, про причини його виникнення та наслідки.

Працівники поліції на конкретних прикладах конфліктних ситуацій вказали на помилки поведінки підлітків та обговорили шляхи виходу із кризових ситуацій. Для більш сприятливого засвоєння інформації, бесіда із студентами супроводжувалась презентацією.

Наприкінці заняття студентам було запропоновано відеоролик про те, як правильно поводитися з агресором у випадку психологічного булінгу.

  Тернистими шляхами в ім’я держави

Любіть Україну, як вірні сини,

Віддати життя їй готові,

Як юні сини, що життя віддали

Під Крутами всі, як Герої…

 
  Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих 29 січня 1918 року під залізничною станцією Крути. Ця битва, яку небезпідставно порівнюють зі всесвітньо відомим боєм під Фермопілами, стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї.

         Триста їх, як цвіт рясний, весняний,

В снігових заметах залягло:

       В їх серцях одне палке бажання

       Й в лютий холод полум’ям цвіло.

31 січня студенти груп ПР-15 та ВОТ-15 під керівництвом викладачів Медвєдєвої В.О. та Полякової Є.А. підготували та провели відкриту виховну годину «Тернистими шляхами в ім’я держави» до Дня пам’яті героїв Крут.

Трагічна загибель студентського куреня стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Подвиг українських юнаків, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі...

  Все пам’ятає батьківська земля – і грім гранат, і визволення день
   1 лютого 1943 року - день, який назавжди вписаний в історію міста Сєвєродонецька, як пам'ять про велику подію. Тисячі наших земляків склали свої голови за звільнення нашого міста і нашого краю. Ми шануємо і пам'ятаємо мужність солдатів-визволителів, які не шкодували свого життя та здоров’я у боротьбі з коричневою чумою ХХ століття. Ми завжди будемо берегти добру пам’ять про фронтовиків. Ми зобов’язані з покоління в покоління передавати пам’ять про наших дідів та прадідів. Про всіх тих, хто надав можливість нашому поколінню народитися в мирній країні.
   24 січня до Дня визволення Сєвєродонецька від німецько-фашистських загарбників, працівники бібліотеки технікуму та юнацької бібліотеки ім. Й.Курлата для студентів груп ЕК-17, АТ-17, ХТ-17, ЕТМ-17 провели відкриту виховну годину «Все пам’ятає батьківська земля – і грім гранат, і визволення день»,  віддавши данину поваги полеглим на війні та висловивши вдячність визволителям.
  22 січня -  День Соборності України
Тобі, Україно, мій мужній народе,
Складаю я пісню святої свободи
Усі мої сили і душу широку
Й життя я віддам до останнього кроку
Аби ти щаслива була, Україно,
Моя Батьківщино!

  Україна –  рідний край, земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитими людьми. Важкий шлях пройшла Україна, щоб здобути незалежність і соборність своїх земель.
  22 січня Україна щороку відзначає державне свято – День соборності України з нагоди проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
  22 січня студенти технікуму відвідали культурно-просвітницький захід «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг».
  Мета проведення заходу - виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, відродження паростків духовності, пробудження інтересу до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу.
  Студенти із зацікавленістю переглянули презентацію та відеофільм про Акт Злуки (документальне відео 1919 р.), ознайомилися з історичними документами, пригадали та поглибили знання про історичний факт злуки українського народу, його значення. Наприкінці заходу відповіли на питання: «Як ставляться до свята молоді люди сьогодні?»
  Сьогодні Україна, можливо як ніколи раніше, потребує єдності й соборності всього українського народу. Ми пишаємося, що  ми – українці, а наша Вітчизна – Україна,  земля, дорога та мила серцю кожного із нас.
  Ми горді зватися українцями. Поклик рідної землі завжди відчували наші прадіди й діди, ті, хто живе в Україні, і ті, кого доля закинула на чужину. І де б не був українець, захвилюється аж до сліз, почувши рідне слово.
Єднаймося, браття! Хай чиста іскрина
Запалить любов'ю гарячі серця
Й піснями наповниться вся Україна
Від щастя, якому не буде кінця!

  
                                                                
СЄЄРОДОНЕЦЬКИЙ ХІМІКО-МЕХАНІЧНИЙ ТЕХНІКУМ
 
   
ho - безкоштовний хостинг!