Наша історія

   Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля було засновано 16 квітня 1962 року, як Сєвєродонецький вечірній індустріальний технікум. З часом технікум ріс, розширювалися напрямки підготовки спеціалістів для хімічної промисловості. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 339 від 8 травня 1993 року технікум увійшов до складу Східноукраїнського державного університету.Кравченко

  Першим директором технікуму був Кравченко Василь Петрович. Народився він 1917 року у селі Привольне Луганської області в багатодітній родині шахтаря. З 16 років 
почав працювати на шахтах «Лисичанськвугілля» і продовжував навчання у вечірній школі.
    Восени 1935 року Василя Петровича призвали на службу у Військово-Морський флот. Далі навчався у Пермському військово-морському авіаційному училищі.

  З перших днів Великої Вітчизняної війни служив техніком зі спецобладнання літаків одного з авіаполків винищувачів ВМС, що базувався під Ленінградом. Після прориву блокади продовжував службу умінно-торпедному авіаполку, дійшов до Східної Прусії. Нагороджений двома орденами Червоної Зірки, орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня та медалями, серед яких «За бойові заслуги», «За оборону Ленінграда», «За взяття Кенігсберга».
   Потому була служба в Пермі та Новгород-Волинському, з якої і демобілізувався Василь Петрович у 1961 році у званні підполковника, будучи старшим викладачем військового училища. Переїхав до Сєвєродонецька, де до 1978 року й очолював технікум.
  На 1 січня 1962 року у Сєвєродонецькому філіалі навчалися 272 студенти. Це було замало кваліфікованих кадрів для молодого міста, яке швидко розвивалося. І вже у 1963 році філіал виріс до вечірнього індустріального технікуму. «СВІТ» – так з гордістю і любов’ю називали свій навчальний заклад його працівники і студенти.

       З 1978 року по 2002 рік директором Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму працював Абражаєв В’ячеслав Михайлович. 
   У 1989 році Абражаєву В.М. було присвоєно звання «Заслужений вчитель Української РСР».
  В’ячеслав Михайлович був нагороджений Знаком «Відмінник освіти України», медаллю «Ветеран праці» та почесним Знаком «Відмінник хімічної промисловості». Він був членом Президії ради директорів Луганської області, головою ради директорів «Агрохіму», мав 17 публікацій та авторських свідоцтв.
   Молодші фахівці готувались у технікумі за спеціальностями, які були потрібні хімічній галузі та розподілялись на її підприємства.
   Географія направлення випускників об’єднувало більшість хімічних підприємств колишнього Радянського Союзу. Це всі підприємства виробничих об’єднань «Азот» у містах: Сєвєродонецьк Луганської області, Новгород, Череповець Вологодської області, Горлівка Донецької області, Кемерово, Рівне. За розпорядженням Міністерства Міндобрив СРСР технікум готував молодших спеціалістів для підприємств Дагестанської АРСР, Узбекської РСР, Казахської РСР, Кримської АР, Туркменської РСР, Прибалтійських республік.
 
    З 2002 до 2008 року технікум очолював Снопенко  Георгій Григорович, який у 1981 році закінчив Київський інститут народного господарства та отримав кваліфікацію економіста. Снопенко Г.Г. обіймав посади економіста, начальника ПЕВ заводу Опорів, заступника начальника міського відділу статистики, працював у виконкомі  м. Сєвєродонецька начальником відділу економіки, заступником директора по економічним питанням СТІ, доцентом кафедри економіки підприємств. У 1995 році захистив кандидатську дисертацію та отримав вчений ступінь кандидата економічних наук.

   Під час роботи Снопенко Г.Г. директором СХМТ у технікумі були відкриті нові спеціальності :
«Розробка програмного забезпечення»,

 «Виробництво, обслуговування та ремонт електронної побутової апаратури»,
 «Фінанси і кредит», «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів»,
 а також створенна «Музейна кімната старовинного українського побуту та культури».

   У 2008-2014 роках директором технікуму був Скребцов Олександр Іванович, який походить з родини сільських вчителів.
    У 1975 році він закінчив Славянський педагогічний інститут та отримав звання вчителя фізики і математики. Скребцов О.І. працював в технікумі з 1978 року, де обіймав посади викладача, завідуючого відділенням, завідуючого практикою, завідуючого лабораторією, заступника директора з навчальної роботи. За багаторічну педагогічну роботу відзначений численними подяками, нагороджений Почесними грамотами, знаком «Відмінник освіти України», має наукові публікації.     

   Зараз технікум очолює його колишній випускник,  Жученко Євген Володимирович, який працює у технікумі з 2004 р., поєднуючи викладацьку діяльність з адміністративною та громадською роботою (є Головою ради директорів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Луганської області, Головою Луганського обласного осередку ВГО асоціації працівників ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, членом колегії департаменту освіти і науки Луганської обласної держадміністрації).  
     Директор технікуму Жученко Євген Володимирович,  народився у 1977 році у місті Сєвєродонецьк, Луганської області.

У 2006 році закінчив магістратуру Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та отримав повну вищу освіту за спеціальністю «менеджмент організацій» та здобув кваліфікацію магістра з менеджменту організацій, менеджера-економіста.

Педагогічну діяльність Є.В. Жученко розпочав у 2004 році викладачем спеціальних дисциплін Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Із 2005 по 2016 роки   працював в Сєверодонецькому хіміко-механічному технікумі  Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля на педагогічних посадах: завідувачем відділення, заступником директора з навчальної роботи, виконуючим обов’язки директора.

Із 2016 року по теперішній час працює директором Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Є Головою Ради директорів технікумів і коледжів Луганської області.

Із 2015 по 2017 роки Жученко Є.В. – аспірант кафедри педагогіки  Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля

У 2017 році захистив кандидатську дисертацію а темою «Виховання морально-естетичної культури у студентів технічних коледжів» зі спеціальності 13.00.07 – теорія і методика виховання.

Жученко Євген Володимирович працює над проблематикою «Формування морально-естетичної культури студентської молоді», спрямовує дослідницьку діяльність на пошук відповідей на актуальні питання вітчизняної педагогіки. Постійно бере участь у роботі Всеукраїнських та Міжнародних науково-практичних конференціях, є автором понад 20  наукових праць.

 Зв’язки з підприємствами та відгуки їх керівників свідчать про якісну підготовку молодих спеціалістів. За статистикою 20-30 % випускників технікуму продовжувають навчання у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівня акредитації за денною та заочною формою навчання, а саме в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, Сєвєродонецькому технологічному інституті, Рубіжанському технологічному інституті.

 Знання, отримані в технікумі, подальше навчання в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля та інших навчальних закладах дали можливість випускникам зайняти керівні посади різного рівня управління виробництвом. Технікум пишається своїми випускниками, такими як:

 Ольшанський Олександр Вікторович, випускник 1984 року, апаратник, слюсар, начальник зміни, начальник цеху, директор приватної фірми, заступник міського голови м. Сєвєродонецька. Нагороджений медалями «За заслуги» ІІІ та ІІ ступенів;

 Кравченко Володимир Григорович, випускник 1977 року, НВО «Імпульс» технік мікропрограмованих управляючих обчислювальних машин, інженер-електронік цеху оцтової кислоти № 2 «Азоту», голова профкому СДВП «Азот», заступник генерального директора по кадрах ЗАТ Сєвєродонецьке об’єднання «Азот»;

 Хатипов Михайло Олександрович, випускник 1972 року, завідуючий секцією фізичного виховання Сєвєродонецького технологічного інституту Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля;

 Пуша Костянтин Іванович, випускник 1985 року, радіомеханік, керівник підприємства «Сєвєродонецькрадіотехніка»;

 Лисак Олексій Іванович, випускник 1969 року, слюсар по ремонту, майстер по ремонту цеху ПВА, заступник секретаря партійної організації СВО «Азот», заступник голови міськвиконкому м. Сєвєродонецька, заступник генерального директора СВО «Азот», директор із загальних питань ЗАТ Сєвєродонецьке об’єднання «Азот»;

 Скляров Костянтин Борисович, випускник 1973 року, апаратник, начальник зміни,  старший інженер-технолог, заступник начальника виробництва № 1 ЗАТ «Азот», начальник цеху 1-Б аміак ЗАТ «Азот»;

 Єршов Валерій Іванович, випускник 1973 року, директор СП «Укрзовнтрейдінвест».
  
 Черниш Валерій Сергійович – голова профспілкової організації ПрАТ «Азот»

 Лебедєв Сергій Іванович – начальник департаменту по управлінню персоналом ПрАТ «Азот»

 Снігур Руслан Миколайович – начальник відділу збуту теплової енергії ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ»

 Харьковцев Володимир Васильович – майстер виробничої дільниці ЦТАтаІ ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ», якому присвоєно звання «Кращий молодий робітник», «Кращий за професією», неодноразово його фото займало місце на Дошці пошани, нагороджений Почесною грамотою від національної компанії «Нафтогаз України».

 Васильков Сергій Олександрович – заступник начальника республіканського відділу боротьби з організованою злочинністю.

 Володимир Благой – артист Севастопольського театру для дітей та молоді, знімався у фільмі «22 хвилини», короткометражках «Батько та син», «Дзівінок», затверджений на роль у серіалі «Свати».

 Олександр Анатольович Саєнко – художник ЦТАтаІ ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ», самородок-карикатурист, чиї роботи користуються інтересом та попитом у Києві та Харкові.


Сторінка героя-афганця Валерія Беспарточного.
ВСП «Сєвєродонецький політехнічний фаховий коледж СНУ ім.В.Даля»

   
ho - безкоштовний хостинг!