НОВИНИ                      Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля
  • new3
  • new4
  • new5
  • new6
  • new7
  • new2
/
Головна
 
  Обласні змагання серед учнівської та студентської молоді Козацькі розваги
14 жовтня Команда СХМТ приймала участь у обласних змаганнях серед учнівської та студентської молоді Козацькі розваги присвячені
Дню захисника України
 та
 Дня українського козацтва

      Наша команда була нагороджена подякою за участь в змаганнях

  «Невидимий батальйон»

12 жовтня студенти гр. ІПЗ-17 та ЕТМ-17 відвідали показ документального фільму про участь українських жінок у війні «Невидимий батальйон».

Це шість історій жінок-військовослужбовиць, розказаних українськими режисерками І. Цілик, С. Ліщинською та А. Горловою. Героїні фільму різні за своїм життєвим досвідом, віком, військовими та цивільними професіями, проте їх всіх об’єднала війна. Їх історія створює панорамну картину становища жінки у Збройних Силах. Фільм покликаний актуалізувати дискусію щодо формування армії за професійним принципом. Фільм був показаний в різних куточках світу: Китаї, Італії, Канаді, США, а також у Раді Безпеки ООН.

Після показу глядачі мали можливість поспілкуватись з представницями команди фільму.

 

   «Історія нас на подвиг величний і праведний кличе»
    11 жовтня студенти гр. ІПЗ-17 під керівництвом викладача Дятлової З. В. підготували та провели в Музеї Бойової слави технікуму дискусійну годину «Історія нас на подвиг величний і праведний кличе» до Дня захисника України. До дискусії були запрошені студенти груп АКТ-17 та ХТ-17. Мета проведення заходу - формування у молодого покоління національної історичної пам’яті, почуття патріотизму, поваги та вдячності до ветеранів.
   Благодійний концерт «Даруй добро»
09 жовтня 2018 року в Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі відбувся благодійний концерт
«Даруй добро» для підтримки збирання коштів на лікування Ляшова Данила.
 Юридичний діалог «Захисти себе»
    9 жовтня викладачі правознавства та бібліотекарі технікуму підготували для студентів груп ТР-17, ЕТМ-17, АТ-ГМБ-18 юридичний діалог «Захисти себе» в рамках проведення Школи правознавства.
   Забирко Т.М., бібліотекар Сєвєродонецької міської бібліотеки для юнацтва ім. Й. Б. Курлата, ознайомила студентів з основними положеннями «Загальної декларації прав людини» та провела відеовікторину. Переможці вікторини були відзначені призами. Гречишкина Н.О., головний спеціаліст ГТУЮ в Луганській області, показала пізнавальний фільм з прав людини. Школу правознавства супроводжувала книжкова виставка-презентація.
  Обласна виставка української народної ляльки
   Традиції поколінь знову стають актуальними і цікавими. Тому викладачі ЦК суспільних дисциплін технікуму активно пропагують народні традиції та приділяють велику увагу розвитку духовного та естетичного виховання підростаючого покоління.
   Останнім часом народна лялька стала дуже популярною і з кожним днем зростає кількість її шанувальників. 8 жовтня студенти гр. ІПЗ-17 разом з викладачем культурології Лебедєвою Н.Ю. завітали до Луганської обласної виставки української народної ляльки, щоб насолодитись красою народної ляльки та ознайомитись з історією та традиціями її виготовлення.
    Ляльки-мотанки - давні родинні обереги, уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь. В експозиції були представлені народні ляльки, які поділені на три групи: обережні, ігрові, обрядові. Керівник обласної народної майстерні «Золоте руно» Н. Стрєльцова, розповіла про історію виникнення, призначення та види народної ляльки: оберегові ляльки «Берегиня», «травиця», «куватка», «крупяничка», «желанниця», «дівка-баба», ляльки з кукурудзяного листя - талаша та ін.
   Студенти із задоволенням поринули у світ народних традицій та відчули зв’язок поколінь.
  Вікторина «Козацтво – творець нової форми української держави»
   8 жовтня викладач історії Огданська О.С. до Дня українського козацтва підготувала для гр. ОП-ФБС-17 цікаву вікторину «Козацтво – творець нової форми української держави». Дві команди (журі – викладач Дворнік О.С.) мали можливість продемонструвати знання з історії козацтва та перевірили, як добре вони знають життя, побут, звичаї та подвиги козаків. Відвага, мужність, хитрість, волелюбність і честь — якості, які завжди вирізняли козаків з-поміж інших армій світу. Тож пишаймося нашими славетними предками, берімо приклад та прославляймо рідну країну новими перемогами та добрими справами.
   Тематична виставка «Блокпост пам’яті»

4 жовтня, в рамках національно-патриотичного виховання, студенти гр. ОП-ФБС-17 разом з викладачем історії Огданської О.С. у Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі відвідали відкриття тематичної виставки «Блокпост пам’яті», під час якої було презентоване видання «Книга пам’яті», присвячене полеглим військовослужбовцям Збройних Сил України.

Книгу отримали родини загиблих, які проживають в Луганській області. Одночасно було представлено й електронний варіант книги, який, на жаль, поповнюється новими прізвищами. Першу частину книги презентували у 2016 р., другу – наприкінці минулого. Її повна назва «Книга пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули, захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України (Книга ІІ: Запорізька область, Івано-Франківська область, м. Київ, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська області)».

 Серця віддаємо вчителю

Учителю! Пораднику і друже!

Ви вибрали дорогу непросту.
Ми Вам сьогодні дякуємо дуже
За Вашу працю вчительську святу!  

  Працівники бібліотеки СХМТ СНУ ім..В.Даля до дня вчителя підготували
виставку-привітання «Серця віддаємо вчителю», а студенти віддали серця своїм улюбленим викладачам.(фото)
Вітаємо зі святом Дня вчителя! Ви – світлі й талановиті люди. Ваша мудрість і знання – запорука успішного виховання студентів.  Добро, яким ви огортаєте серця учнів, повернеться до вас сторицею. Бажаємо зберігати оптимізм і надії, мати здоров’я і терпіння, достаток і щастя!
   Всіх, завдяки кому злітають в небо літаки, будуються міста, здійснюються відкриття і входять в життя нові технології, всіх, хто терпляче вів за руку і допомагав робити перші кроки до знань, вітаємо з чудовим святом — днем вчителя. Спасибі вам за розумне, добре, вічне. Всі квіти світу — до ваших ніг. Щастя вам і благополуччя, дорогі вчителі.
    Дорогі наші вчителі! Вітаємо вас з Днем вчителя! Високо цінуємо щедрість ваших люблячих сердець, ваше терпіння і розуміння, відданість справі і любов до нас – своїх учнів! Бажаємо міцного здоров’я, бадьорості тіла і духу, радості від вашої нелегкої праці та усіляких успіхів в особистому житті! Нехай вас оточують повага і любов, доброзичливість і милосердя, життєрадісність і наша подяка!


    Всеукраїнський День бібліотек
30 вересня,
Всеукраїнський День бібліотек

Вітаємо прекрасних бібліотекарів
нашого техніікуму
 з професійним святом
Днем бібліотекаря.

Прийміть щирі побажання міцного здоров‘я, невичерпної енергії і творчої наснаги.
Так тримати, шановні бібліотекарі!
    Служба охорони праці

З початку навчального року розпочала роботу зі студентами Служба охорони праці технікуму. Були проведені вступні інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки. Особливу увагу виділили питанням «Правил внутрішнього розпорядку для студентів», проведені роз’яснювальні бесіди, надані наочні посібники кожній групі.

   День партизанської слави

  Народ живе, доки живе пам’ять про минуле, доки пам’ятають і уславлюють загиблих у боротьбі за свободу і незалежність України.

22 вересня, у День партизанської слави, з почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам, колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю 

називаємо народними месниками.

Студенти груп АКТ-16 та ІПЗ-18 під керівництвом класних керівників Мірошниченко А.А. та Огданської О.С. провели відкритий виховний захід до Дня партизанської слави, працівники бібліотеки представили фотовиставку: «Україна - земля героїчного народу». За допомогою інтерактивних засобів навчання (використання кадрів фільмів, науково-популярної літератури, спілкування зі свідками подій Великої Вітчизняної війни, читання віршів, вивчення та виконання пісень, плакатів) викладачі та бібліотекарі технікуму 20 вересня намагалися  розширити знання студентів про партизанський рух в Україні та рідному місті, героїв партизанського руху, відкарбувати в їхній пам'яті імена найвідоміших діячів партизанського руху,

Нехай День партизанської слави передається з покоління в покоління і надалі, нехай зберігає у наших серцях такі поняття як Батьківщина, честь, обов'язок і пам'ять.

   З днем програміста!
 Ми щогодини стикаємося з плодами праці програміста. Дивимося ми телевізор, чи слухаємо радіо, чи розмовляємо по телефону - ми користуємося тим, що створив програміст. Мабуть, жодна професія не охоплює так широко сфери нашого життя.
 І хоча поки що це свято цілком і повністю віртуальне, плоди труда наших славних програмістів вельми і вельми реальні. Значення професії програміста у повсякденному житті важко недооцінити. Цей рід діяльності стає все більш масовим і, в той же час, символізує авангард сучасного суспільства.
  В читальній залі бібліотеки була представлена виставка-вітання програмістам та майбутнім програмістам. З нагоди професійного свята, повелителю мишок, клавіатур і планшетів! Нехай у твоїй віртуальній державі ніколи не буде незадоволених, бунтів і повстань, нехай програми та комп'ютерне "залізо" завжди слухаються тебе, і тоді ми, твої реальні користувачі, теж визнаємо тебе своїм королем!
   ДЕНЬ ЗНАНЬ в СХМТ
 ДЕНЬ ЗНАНЬ в СХМТ

 Днем Знань розпочався новий навчальний рік в СХМТ СНУ ім. В. Даля. На урочистому святі всіх присутніх щиро привітав директор технікуму, кандидат педагогічних наук, Голова ради директорів ВНЗ I-II рівня акредитації Жученко Євген Володимирович. Українські пісні та дивовижні танці подарували студентам –першокурсникам  студпрофком та студентський парламент СХМТ.

З новим 2018-2019 навчальним роком!
 

   1 вересня — не просто початок осені. Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті роки, а студентам – до своєї другої домівки – до техникуму.
   Усім, хто в цей День прийде до нашого закладу здобувати знання, бажаю  досягти своєї мети у житті, знайти взаєморозуміння з викладачами та адміністраціею, зустріти добрих і надійних друзів. А особливо, нашим першокурсникам – ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань, вона цікава і по-справжньому нескінченна!
   Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним,  несе добрий настрій у кожний навчальний заклад, кожну родину!
 Зі святом, дорогі друзі! Хай Вам щастить!

      З повагою,  директор технікуму  
         кандидат педагогічних наук
                 (доктор філософії)          
      ЖУЧЕНКО Євген Володимирович       
 

  Архів новин :   
січень-червень  2018

січень-червень  2017 вересень-грудень 2017   
січень-червень  2016 вересень-грудень 2016 
серпень-грудень 2015 січень-травень 2014 вересень-грудень 2013
лютий-червень 2015 грудень - березень 2013 липень- грудень 2012
 травень - червень 2013 50 років СХМТ листопад-грудень 2011
січень - червень 2012 серпень-жовтень 2011
                                                                
СЄЄРОДОНЕЦЬКИЙ ХІМІКО-МЕХАНІЧНИЙ ТЕХНІКУМ
 
   
ho - безкоштовний хостинг!