100-річчя заснування Національної академії наук України

У 2018 році науковий світ України  святкує 100-річчя заснування Національної академії наук України.

Цій знаменній події, згідно Указу Президента України «Про відзначення 100-річчя Національної академії наук України» (від 18.05.2017 № 136), в технікумі приурочено низку заходів. «…Такі заходи покликані підкреслити важливість проведення наукової діяльності для держави та суспільства, подальшого розвитку вітчизняної економіки на інноваційній основі, а також дозволять засвідчити повагу до самовідданої праці багатьох поколінь українських вчених», – йдеться на сайті глави держави.

25 вересня було проведено круглий стіл «100-річчя НАН України: минуле та сучасність», де методист Лебедєва Н.Ю. та викладач-методист Колеснікова В.В. цікаво та змістовно у формі презентації ознайомили викладачів з основними віхами становлення Національної академії наук України,  основними завданнями та реалізованими заходами у різних напрямах науки, розвитку нових сучасних напрямів науки. Окремо було приділено увагу поглибленню інтеграції науки та освіти.

   1. Історія НАН України  презентація
 
   2. НАН України
  

Для зростання наукового потенціалу педагогічних працівників технікуму та в зв’язку з відзначенням 100-річчя Національної академії наук України 27 листопада викладач-методист Голуб Г.Г. провела заняття Школи викладача-початківця за темою: «Видатні вчені України».

Відомі українські вчені зробили вагомий внесок в розвиток науки нашої держави. Їхні праці знають і використовують не тільки в межах Батьківщини, а й далеко на просторах світу.

Сучасним українським вченим доводиться працювати в нелегких умовах. Адже через брак коштів на обладнання і реактиви провести повноцінне дослідження практично нереально, а талановита молодь залишає Україну у пошуках кращих умов для роботи.  Втім, деякі при цьому досягають приголомшливих результатів.

Навіть за нинішньої ситуації українці виграють престижні наукові конкурси, а на їхні роботи посилаються нобелівські лауреати у своїх дослідженнях. Так, наші вчені не лише опанували сучасні технології, сучасні прилади, а створюють та вдосконалюють ці підходи та пропонують нові підходи для вирішення проблем у  різних сферах.

  

    Однією з найважливіших сфер людської діяльності є наука. Вона належить до найбільш сильних факторів, що формують переконання і ставлення до світу та людини. Наука має потужний потенціал для їх якісного перетворення, і тому від її прогресу залежить подальший розвиток людства. Це культурна домінанта нашого часу.

  16 жовтня викладач-методист Новікова А.М. в рамках відзначення 100-річчя Національної академії наук України провела заняття Школи викладача-початківця за темою: «Тенденції розвитку педагогічної науки». Педагогіка, предметом якої є виховання й розвиток особистості, посідає в системі наук особливе місце. Дослідження такого складного явища, як педагогічна наука, її змісту, структури, рушійних сил та головних чинників розвитку, її результатів є завжди актуальним завданням.

 Сьогодні в українській педагогіці відбуваються перегляд усталених уявлень, трансформація методологічних засад, пошук нових концепцій. Такі періоди   розвитку викликають особливий інтерес, саме про це і йшла мова на занятті.

СЄЄРОДОНЕЦЬКИЙ ХІМІКО-МЕХАНІЧНИЙ ТЕХНІКУМ
ho - безкоштовний хостинг!