Рада директорів
   
  Накази  
Положення  
1. 01/2016  
   Про створення методичних об'єднань
1. Про обласний  конкурс-огляд електронних проектів краєзнавчого
    напряму "Єдина і сильна"       
викачати викачати
2. 02/2016  про проведення обласного  конкурсу-огляду електронних проектів краєзнавчого  напряму "Єдина і сильна" у 2016/2017 н.р.
викачати
3. № 03/2017 Про роботу обласних методичних об’єднань викладачів української філології та зарубіжної літератури  
викачати
4. № 04/2017  Про нагородження  з нагоди святкування 55-річчя  заснування СХМТ 
викачати
5. № 05/2017  Про роботу обласних методичних об’єднань, обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи та методистів
викачати
6. № 06/2017 Про роботу обласних методичних об’єднань  викладачів математики і фізики
викачати
7. № 07/2016  Про підсумки проведення  обласного конкурсу-огляду електронних проектів краєзнавчого напряму «Єдина і сильна» у 2016 – 2017 н.р.
викачати
 Засідання Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області  

   23 червня 2017 року в Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі СНУ ім. В.Даля відбулося засідання Ради директорів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації Луганської області.
  Розпочав роботу засідання Козорів Андрій Миколайович, який привітав поважне зібрання. Андрій Миколайович побажав учасникам наради, щоб ті напрацювання та серйозні речі, про які говоритиметься, були підтримані і мали реальне продовження.
   Жученко Є.В., голова Ради директорів ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації Луганської області у своєму вступному слові зазначив, що вищі навчальні заклади І–ІІ рівнів акредитації більш ніж підтвердили необхідність власного існування, тому середня ланка вищої освіти має бути збережена та повинна і надалі функціонувати.
   Голова розповів усім присутнім про особливості концепції реалізації державної політики у сфері реформування підготовки за освітньо–кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. Основним меседжем концепції, на думку Євгена Володимировича, є переосмислення діяльності коледжів, технікумів і прирівняних до них училищ у системі освіти України й обрання шляху для подальшого розвитку з урахуванням власного бачення та національного законодавства.
   Жученко Є.В. зауважив, що фінансування коледжів, технікумів повинно і надалі здійснюватися з державного бюджету, адже при переведенні їх фінансування на місцеві бюджети призведе до повного знищення надзвичайно важливої для нашої держави середньої ланки вищої освіти.
    Про особливості організації вступної кампанії 2017 року та основні завдання вищих навчальних закладів щодо забезпечення її проведення розповіла Дворнік І.Л., методист Ради директорів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації Луганської області.
   На завершення голова Ради директорів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації Луганської області Євген Жученко запропонував текст звернення Ради директорів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації Луганської області на ім’я голови Спілки обласних рад директорів ВНЗ I–II р. а. України Анатолія Похресника та   Міністра освіти і науки Лілії Гриневич. У зверненні йдеться про те, що при прийнятті Закону України «Про освіту» для коледжів і технікумів має бути передбачено «окремий складник системи освіти – «вища професійна освіта», який регулюватиметься спеціальним законом. Текст звернення підтриманий одноголосно.
Обласне методичне об'єднання викладачів інформатики та інформаційних технологій  
   Засідання обласного методичного об’єднання відбулося на базі Сєвєродоне-цького Сєвєродонецького хіміко-механічного  технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля 23 травня 2017 року.
   У роботі обласного методичного об’єднання взяли участь 13 викладачів ін-форматики та комп’ютерних технологій, я кі представляли 12 вищих навча-льних закладів І – ІІ рівнів акредитації Луганської області.
 
Підбиття підсумків освітньої локації «Україна – це Я!»
Підбиття підсумків освітньої локації «Україна – це Я!»

 У межах діяльності Ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації 10 травня у ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» відбулося підбиття підсумків роботи освітньої локації «Україна  – це Я!».
 Осередком роботи локації було визначено саме Лисичанський педагогічний коледж як навчальний заклад, який активно пропагує фундаментальні засади національно-патріотичного виховання й становлення громадянських компетентностей сучасної молоді, має в межах матеріально-технічної бази потужний сегмент – сучасний музейно-педагогічний комплекс як центр становлення активного громадянина-патріота, систематично займає передові позиції на освітянській ниві України як один з лідерів державної освіти.
 У  межах заходу  відбулася церемонія нагородження переможців обласного конкурсу-огляду електронних проектів краєзнавчого напряму ,,Єдина і сильна". Відповідно до розробленого положення Конкурс тривав з 01грудня 2016р. по 10 березня 2017р.  У ньому взяли участь представники різних навчальних закладів Луганщини з тридцятьма двома творчими проектами (14 – телекомунікаційних і 18 –  у формі краєзнавчих презентацій).
 Поряд з цим, головою Ради з соціально-гуманітарної роботи Лисичанського педагогічного коледжу Чуріловою В.Є гостям заходу було презентовано відеотрейлер проектів всіх учасників, що дало змогу присутнім більш глибоко зрозуміти ідею й зміст кожного проекту, їх потужний вплив на формування національної ідеї у сучасної молоді.
 Яскравим акордом зустрічі стала демонстрація телекомунікаційного проекту «Визначні пам'ятки Луганщини» (автори: Демченко П.Є, Бєлікова Ю.).
 Логічним завершенням заходу став творчий звіт про роботу освітньої локації «Україна – це Я!», представлений Літовкою О.П., заступником директора з соціально-гуманітарної роботи, яка окреслила інноваційні шляхи становлення майбутнього фахівця як активного громадянина – патріота.
 За результатами Конкурсу Голова Ради директорів. В.Є Жученко вручив почесні нагороди переможцям і учасникам заходу й оголосив подяки від Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Луганської області Мінєнко Г.М., Літовці О.П., Чуріловій В.Є. за чітку організацію проведення конкурсу-огляду електронних проектів краєзнавчого напряму «Єдина і сильна».

Вітаємо переможців обласного конкурсу
«Єдина і сильна»!
 Мінєнко Г. М., Шевирьова Г. Г. –
«Величавий та могутній Танаїс»
 Гречишкіна Т. О. –
«Голос крізь Епохи:  світоглядні позиції
Бориса Грінченка у вимірі  ХХІ століття»
 Севастянова О. А., Кіон К. –
«Земля талантами багата»
 Пивоварова Г. С. –
«Лисичанськ – колискова Донбасу»
 Бєліков М. Г., Саприкіна Т. Г. –
 «Виховний потенціал педагогічних  династій»
 Шетілова Ю. В, Гудкова І. В. –
«Лисичанск нашими глазами»
 Аль-Хамадані Н. Д., Сидоренко Н. М., Матліна О. В.
 «Від малої Батьківщини –  до могутньої країни»
 Демченко П. Є., Бєлікова  Ю. –
 «Визначні пам'ятки Луганщини»
 Сергієнко Н. В.  – «Степова Еллада –
 Біловоддя, між Слобожанщиною та Донщиною»
 Брюховецька О. А.  –
«Земля, де сходить сонце»
 Мурсамітова І. А., Панасенко Г. –
«Кудряшівка – перлина  Кремінщини»
 Білоусов С. С., Білоіваненко А. В.  –
«Пишаємося, що рубіжанин!»
 Зінченко Л. А. –
«Промисловий хімічний гігант «Азот»
 Грицина К., Чемес М. –
«Педагогічна династія Щепетільнікових-Підгайко»
 Шпота Н.О. –
«Старобільськ – повітове місто».
За матеріалом з сайту:
http://lisichansk.luguniv.edu.ua/01-college/01-news/2017/05_may/10.05.2017/index.htm
  11 травня 2017 року в Лисичанському державному гірничо-індустріального коледжі відбулося засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів з НР та методистів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області, за темою: «Локально-правові акти ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації – як фактор ефективної організації внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти».
 Із привітальним словом звернувся до присутніх Голова Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області, директор Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля  Жученко Є.В. та директор Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу Лотов С.І.
   Голова ОМО Кадацька Л.В. разом із в.о. методиста Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області Дворнік І. Л. озвучила інформацію про планування роботи та виборів голів секцій  методичного об’єднання заступників директорів з НР та методистів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області на 2017-2018 н.р.
 Також на засіданні працювало обласне методичне об’єднання викладачів математики та фізики. Голова ОМО викладачів математики та фізики Колеснікова І.М. ознайомила присутніх з особливостями організації та документального супроводу самостійної роботи студентів при вивченні навчальних дисциплін.  Доповідь доповнили  завідувач НМК коледжу  Марченко І.М. та голова методичного об’єднання класних керівників коледжу Гудкова І.В.
ГРОМАДСЬКИЙ РУХ ОСВІТИ ЛУГАНЩИНИ
 Відродження Ради директорів вищих навчальних закладів Луганської області як громадської організації, сталося наприкінці 2016 року і спонукало до відродження обласних методичних об’єднань. Три роки – не довгий час, але зміни у складі педагогічних колективів пройшли значні. Виникла необхідність у знайомстві, обміні досвідом, накопичилося багато питань з освітянської роботи – все, чим варто ділитися та обмінюватися серед колег.
Тому перше проведення одночасно двох обласних методичних об’єднань (ОМО)  на базі Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу у травні 2017 року було довгоочікуваним та знаменнім:
    засідання ОМО заступників директорів з навчальної роботи та методистів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Луганської області за темою «Локально-правові акти вищих навчальних закладів  І-ІІ рівнів акредитації – як фактор ефективної організації внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти»;
    засідання ОМО  викладачів фізики та математики за темою «Інтерактивне навчання – форма організації пізнавальної діяльності з фізики та математики вищих навчальних закладах    І-ІІ рівнів акредитації Луганської області».
   В теперішній час на території Луганської області підконтрольній Україні, налічується 17 ВНЗ І-ІІ р.а., на засіданні були присутні 14 заступників директорів, 8 методистів, 10 викладачів фізики та математики з міст області – Сєверодонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Старобільськ, Кремінне, Сватове.
  Відкрив засідання Жученко Є.В., голова Ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області, директор Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму. Лотов С.І., директор Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу привітав учасників об’єднань та розповів про довгу 145-річну історію коледжу від заснування штейгерської школи у 1873 році до сьогодення. Дворнік І.Л., методист Ради директорів, заступник директора з навчально-виховної роботи Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму порушила насущні питання навчальної роботи. Заступник директора з навчальної роботи ЛДГІК, голова ОМО заступників директорів з навчальної роботи ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Луганської області Кадацька Л.В. спрямувала обговорення питання з «Планування роботи та вибори голів секцій  методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи та методистів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Луганської області на 2017/2018 навчальний рік».
   Засіданням обласного об’єднання викладачів фізики та математики керувала його голова та викладач фізики ЛДГІК Колеснікова І.М.
 Про організацію самостійної роботи студента та про її документальний супровід досвідом поділились викладачі ЛДГІК Марченко І.М., Гудкова І.В., Некрасова В.Ф., Лабєнкова Т.В.

 Також учасники заходів ознайомились з геологічним музеєм та музеєм історії навчального закладу, а також з навчально-методичною базою коледжу.
Заходи пройшли плідно, жваво, було оговорено ряд пекучих питань з різних проблем освітянської діяльності.
За матеріалом з сайту:
http://lgt.ucoz.ua/news/gromadskij_rukh_osviti_luganshhini/2017-05-17-606
     
   29 березня 2017 року вперше за час проведення антитерористичної операції  відновило свою роботу методичне об’єднання ВНЗ викладачів української філології та зарубіжної літератури Луганської області.
     Засідання відбулося на базі Старобільського обласного медичного училища. Провела його голова обласного методичного об’єднання, викладач української мови та літератури СОМУ Тарабановська Людмила Іванівна. Учасники засідання обговорили план роботи МО на 2017 – 2018 н.р. та визначили основну проблему, над якою працюватимуть, у такому формулюванні: «Впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес при підготовці кваліфікованих фахівців у процесі викладання предметів української мови, літератури і зарубіжної літератури: проблеми, досвід, інновації». Відбулося ознайомлення з напрямами роботи  національно-патріотичного виховання та презентовано відкрите засідання літературного гуртка «Поезія – це завжди неповторність».
   17 березня 2017 року в Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі СНУ ім. В. Даля відбулося засідання Голів методичних об’єднань вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області, темою якого була організація роботи МО.
 Із привітальним словом звернувся до присутніх Голова Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області, директор технікуму Жученко ЄвгенВолодимирович. Інформацію про роботу динамічних освітніх осередків (локацій): «Університет музичної культури», «Україна – це Я» надали директор Сєвєродонецького музичного училища ім. С.С. Прокоф’єва Яворська Марина Владиславівна та Літовка Олена Петрівна, заступник директора з виховної роботи Лисичанського педагогічного коледжу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
 Голови методичних об’єднань разом із в.о. методиста Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області, заступником директора з навчально-виховної роботи СХМТ СНУ ім. В. Даля Дворнік Іриною Леонідівною спланували свою роботу.
 У музеї-світлиці відбулося театралізоване дійство, яке ознайомило гостей із предметами побуту українського народу.  Присутнім сподобалося декламування віршів Тараса Шевченка у виконанні студентів-першокурсників.
 Побували гості і в музеї бойової слави з екскурсом у «славне минуле» рідного краю.

3 листопада відбулось
засідання Ради директорів
вищих навчальних закладів
І – ІІ рівнів акредитації
Луганської області
Тема засідання:     
  Організація роботи Ради директорів ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації
 Луганської області базового навчального закладу
на 2016 – 2017 н.р.
   Третього листопада  на базі нашого технікуму відбулося засідання Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області, на якому розглядалося питання щодо координації та організації роботи коледжів і технікумів, які залишилися на підконтрольній Україні території.
    Інформацією  про роботу Луганської обласної організації профспілки працівників освіти і науки поділився СЕВРЮК Сергій Віталійович, голова Луганської обласної організації профспілки працівників освіти і науки.
   Головою Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області одноголосно було обрано Жученка Є.В., директора Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

   На цьому засіданні присутні члени Ради директорів спланували свою роботу, скоординувавши її з роботою Всеукраїнської спілки голів обласних Рад директорів ВНЗ І-ІІ р.а. України.

   
СЄЄРОДОНЕЦЬКИЙ ХІМІКО-МЕХАНІЧНИЙ ТЕХНІКУМ

Україна, 93400  Луганська область, м. Сєвєродонецьк,  проспект Центральний (Радянський), 72 (район Льодового палацу)
Телефони:  (06452) 4-15-00,  066-2378666, 093-2117406, Електронна пошта: shmt_snu@i.ua
   .
ho - безкоштовний хостинг!