28 вересня
2018 року виповнилося 100 років від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського.
   
 
Виховуючи, ми залишаємо себе в наших дітях, тож залишаймо найкраще!
В. Сухомлинський
 
   28 вересня 2018 року виповнилося 100 років від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського.
    Український педагог, гуманіст, мислитель, дитячий письменник, член-кореспондент Академії педагогічних наук СРСР, заслужений учитель УРСР, фахівець у галузі теорії й методики виховання дітей у школі й родині, педагогічної майстерності, управління навчально-виховним процесом у школі, послідовник відомих педагогів минулого, автор монографій. Твори педагога перекладено 59 мовами світу. Спадщина В. Сухомлинського становить собою явище духовної культури, яке з плином часу привертає до себе все більше уваги, бо наділене феноменом невичерпності.
   В рамках відзначення 100-річчя від дня народження видатного українського педагога-гуманіста В. Сухомлинського в технікумі було проведено низку заходів.
   Творчість та педагогічну спадщину славетного педагога-гуманіста, педагога-практика ХХ століття важко переоцінити. Гуманістичні ідеї Сухомлинського – це ідеї майбутнього. Саме про ідеї, творчість та надбання В. Сухомлинського   26 вересня на засіданні методичного об’єднання класних керівників в стінах бібліотеки говорили класні керівники.
  На честь визначної події - 100-річчя від дня народження фундатора знаменитої школи радості в Лисичанському педагогічному коледжі 28 вересня було проведено регіональну науково-практичну конференцію «Педагогічні вектори: В.О.Сухомлинський та сучасність», у якій взяли участь викладачі Дятлова З.В., Мірошниченко А.А. та методист Лебедєва Н.Ю.
Конференція передбачала роботу секцій: «Гармонія природи і здоров'я», «В.Сухомлинський і сучасне дошкілля» та «Світ вступає у вік людини». В останній секції й приняли участь наші педагоги та отримали сертифікати і збірник публікацій.
   18 жовтня викладач Полякова Є.А. опублікувала на Освітньому порталі urok-ua.com матеріал «Головні педагогічні ідеї педагога-гуманіста та сучасність» та отримала відповідний сертифікат.

24 жовтня освітянська спільнота технікуму здійснила заочну подорож стежками життя і творчості видатного українського педагога-гуманіста В. Сухомлинського.

Були проведені педагогічні читання «Сторінки розвитку педагогічної науки в Україні. В. Сухомлинський». Викладачами Дятловою З.В., Мірошниченко А.А., Поляковою Є.А. та методистом Лебедєвою Н.Ю. були підготовлені презентації «Заповіти великого педагога», «Письменник, вчитель, гуманіст» та доповіді «Педагогіка гуманізму В.Сухомлинського», «Екологічне виховання В.Сухомлинського» та «Головні педагогічні ідеї педагога-гуманіста та сучасність».

В своїх виступах, які поєднувалися з документальними кадрами, з прикладами діяльності В. Сухомлинського, педагоги ознайомили присутніх з новими маловідомими фактами біографії педагога, виділили його головні праці та педагогічні ідеї, прослідкували та підкреслили співзвучність педагогічних поглядів В. Сухомлинського та вимог сучасної освіти.

Наведено найбільш відомі крилаті вирази, цінні дороговкази В. Сухомлинського: «Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний», «Вчитель готується до гарного уроку все життя», «З дитинства в дітях треба виховувати серце» та ін.

   Наприкінці педагогічних читань було підбито підсумки. Учасники прониклись змістом заходу і зацікавилися педагогічними ідеями великого гуманіста як дороговказами власного професійного становлення.

25 жовтня класні керівники провели виховні годині «Серце віддане дітям». Студенти дізналися про віхи життя Сухомлинського – педагога, Сухомлинського – поета, Сухомлинського – ЛЮДИНУ…

Протягом місяця у бібліотеці технікуму проходили книжкові виставки-привітання присвячені життю та творчості В. Сухомлинського.

 
   Презентації:
  1.     Заповіти великого педагога
  2.     Сухомлинський
   

СЄЄРОДОНЕЦЬКИЙ ХІМІКО-МЕХАНІЧНИЙ ТЕХНІКУМ
ho - безкоштовний хостинг!