Циклова комісія суспільно-філологічних дисциплін
   
З 9 по 13 жовтня 2017 року в технікумі проходив тиждень циклової комісії суспільно-філологічних дисциплін.
  9 жовтня викладач Огданська О.С. в гр. ЕК-17 провела інформаційну годину «Пам’яті репресованих присвячується…», де у формі мультимедійної презентації були висвітлені питання Великого терору  - масові політичні репресії 1937-1938 років.
фото
  З метою розвитку естетичного смаку та ознайомленням з роботами талановитих майстрів образотворчого мистецтва сучасності, студенти гр. ТР-АКТ-16 10 жовтня разом з викладачем культурології Лебедєвою Н.Ю. відвідали в Галереї мистецтв Всеукраїнський культурно-мистецький проект «Мальовнича Україна». Понад двохсот художніх творів, які побачили студенти, засвідчили високий рівень творчої майстерності художників з усіх куточків Луганщини та Донеччини.
  10 жовтня викладач Огданська О.С. в гр. ОП-ФБС-17 провела тематичне заняття «День пам’яті жертв геноциду», де були вшановані трагічні події, пов’язані із геноцидом кримськотатарського народу. Студентів примусив замислитись перегляд фільму, присвяченого трагічним подіям в історії кримськотатарського народу «Історія одного народу. Хайтарма».

   Нікого не оставила байдужим у гр. АТ-17 екскурсія до Музею бойової слави, яку провела 11 жовтня викладач історії Дятлова З.В. до Дня визволення України. Пам'ять бійців, які віддали своє життя за визволення України, вшанували хвилиною мовчання.
    Усний журнал до Дня козацтва підготували 12 жовтня студенти гр. ЕК-17 під керівництвом викладача Огданської О.С. Студенти мали можливість ознайомитись з життям та досягненнями великих гетьманів України.
 

  Радіогазета «Скорботні сторінки історії України», яку підготувала викладач Дятлова З.В., розповіла про примусове виселення у 1944-1947 роках етнічних українців з території Польщі та етнічної чистки українців впродовж 1944-1947 років. Протягом тижня всі бажаючі мали можливість ознайомитись з інформаційними плакатами-листівками «Забуттю не підлягає», які підготували студенти технікуму.

   З 24 по 28 жовтня 2016 року в технікумі проходив   тиждень циклової комісії суспільно-філологічних дисциплін.
  У рамках тижня була проведена літературно-музична композиція «Великий Каменяр із ніжною душею», присвячена 160 –річчю з дня народження Івана Франка.
    Розпочався тиждень  конкурсом знавців української мови імені Петра Яцика.

Переможцями стали:
1 місце - Давиденко Владислава - група ФБС-ОП-16,
2 місце - Черняк Інна - група ФБС-ОП-16,
3 місце - Литвиненко Наталія - група ФБС-ОП-16 та Нехороший Олександр - група ІПЗ-16.

 25 жовтня відбулася виставка стіннівок, присвячених творчості Івана Франка.

 26.10.16 було проведено мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Переможці цього конкурсу:
1 місце - Тітова Дар`я - група ФН-БО-15,
2 місце - Фільчакова Софія – група ПР-15,
 3 місце-Харківська Марія - група ФН-БО-15.

Завершився тиждень радіогазетою «Пісня – це душа народу».   З 10 до 14 жовтня 2016 р. у технікумі проходив тиждень циклової комісії суспільно-філологічних дисциплін. У рамках проведення тижня циклової комісії була проведена низка заходів, які сприяли інтелектуальному та творчому розвитку студентів, поглибленню знань з історії, права та культури народу, його традицій.
    10 жовтня викладачі Огданська О.С. та Дворнік О.С. зі студентами гр. ФН-БО-15 провели історико-правовий брейн-ринг, де студенти змагалися у знаннях з правознавства та історії. Підраховувало бали журі у складі викладача Дворнік О.С. та методиста Лебедєвої Н.Ю. Серед студентських команд «Феміда» та «Праволюби» перемогу одержала команда «Феміда». Команди нагородили дипломами та пригостили солодкими призами.
 
*   
  11 жовтня викладач Лебедєва Н.Ю. провела за допомогою мультимедійного обладнання в інтерактивній формі відкрите заняття з культурології зі студентами гр. ЕО-15 за темою: «Шляхами світового мистецтва».  Метою заняття було прилучення студентів до досягнень світової культури, розширення і поглиблення культурологічних знань,  розвиток пізнавальних здібностей, творчої активності і винахідливості.
   
   
*   


 12 жовтня викладач Дятлова З.В. разом зі студентами другого курсу  підготувала та провела тематичну годину «До 150-річчя зі дня народження Михайла Грушевського». Захід сприяв формуванню патріотичних поглядів, переконань та почуттів серед студентів,  охоплював тему становлення української державності.
*
     

   
 13 жовтня викладач Огданська О.С. за допомогою студентів гр. ОП-ФБС-16 в формі усного журналу «Величне українське козацтво» ознайомили студентів-першокурсників з історичним та духовним життям українського козацтва.
*

Радіогазета, яку  підготували студенти гр. ВОТ-15 та ФН-БО-15 разом з викладачем Лебедєвою Н.Ю., невимушено розповіла про сім нерукотворних чудес України. Також цікавим і пізнавальним став конкурс стіннівок на культурологічну тематику «7 чудес України».
   
          
  30 січня 2016 року відбувся четвертий (всеукраїнський) етап XVI Міжнародного конкурсу знавців української мови  імені Петра Яцика.

Довідка
               Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

               Петро Яцик (1921 — 2001) — відомий канадський бізнесмен і меценат українського походження. З кінця 50-х минулого століття років почав направляти значні кошти на реалізацію різноманітних наукових та культурних проектів української діаспори. Він став першим меценатом багатотомної «Енциклопедії українознавства», що видавалася у повоєнні роки. Найбільш відомим проектом, профінансованим Яциком, стало видання англійською мовою «Історії України-Русі» М. Грушевського. На переклад і друк цієї монументальної праці меценат пожертвував 15 млн. дол.
     За багатолітню меценатську діяльність Петра Яцика нагороджено «Почесною відзнакою Президента України» у 1996, а до 80-ліття — орденом князя Ярослава Мудрого Указом Президента України Л.Д.Кучми.
    Петро Яцик заснував Міжнародний благодійний фонд «Ліга українських меценатів» і був його почесним президентом. Сума пожертв на українські інституції в західному світі складає понад 16 млн. доларів.
    Петро Яцик вперше виступив з пропозицією проведення в Україні мовного конкурсу серед молоді. Цю ідею підтримала Ліга українських меценатів, що об’єднує представників бізнесу з багатьох країн світу. Вони надали спонсорську підтримку у проведенні конкурсу та кошти для нагородженні його переможців. Вагомий внесок на фінансування конкурсу зробив і сам Петро Яцик.
   За традицією, конкурс щороку стартує 9 листопада, в День української писемності та мови. Проходить у чотири етапи за олімпійською системою: шкільний, районний, обласний, загальноукраїнський. Перший Міжнародний конкурс знавців української мови відбувся 2000 року. За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу надано ім’я Петра Яцика.
    Переможцями III етапу стали наші студентки Сидоренко Вікторія, ІІ місце, та Тітова Дар’я, ІІІ місце, яких урочисто нагородили почесними грамотами та бібліотечками сучасної української літератури від імені Ліги українських меценатів .
    Сидоренко Вікторія захищала честь нашого навчального закладу у підсумковому етапі, результати якого будуть оголошені в квітні-травні місяці.
    Ми пишаємося нашими дівчатами, які вміють майстерно писати твори, добре знають орфографію та пунктуацію української мови, а ще вміють  креативно висловлювати свою думку.
В І Т А Є М О
ПЕРЕМОЖЦІВ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ
XVI МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ ЗНАВЦІВ
УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА!
Сидоренко Вікторію – ІІ місце
Тітову Дар’ю – ІІІ місце
 
Т
иждень циклової комісії загальноосвітньої підготовки 2016


У рамках проведення тижня циклової комісії загальноосвітньої підготовки з 7 по 13 березня у Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі була проведена низка заходів, які сприяли творчому, інтелектуальному розвитку студентів, поглибленню знань з історії та культури народу, його традицій, формуванню патріотичних поглядів, переконань та почуттів, відповідної поведінки.

 09.03.16

1. Олімпіада з дисциплін «Історії України» та «Всесвітня історія».
10.03.16
1. Виховний захід «ОСЬ І МАСЛЯНА ПРИЙШЛА».
2. Екскурсія до Музею бойової слави.
11.03.16
1. Радіогазета «Видатні історики України».
2. Англомовний конкурс гідів «Унікальна Україна».
12.03.16
1. Радіогазета «В дні перемог і в дні поразок, Щасливі дні і в дні сумні Іду з дитинства до Тараса, Несу думки свої земні».

 Питання олімпіади з дисциплін «Історія України» та «Всесвітня історія» були цікавими та різноманітними, охоплювали теми проголошення УНР, культурного й духовного життя українців, української державності.
 
Переможцями  стали:
І місце – Сердечний А. (група ЕО-15),
ІІ місце – Скороход В.  (група ЕПА-ЕАС – 15) та Карпенко М. (група ПР-15),
 ІІІ місце – Тітова Дар’я (група ФН-БО-15).

  Цікавим і пізнавальним стало відвідування студентами Музею бойової слави (підготовлене викладачами Дятловою З.В. та Огданською О.С., де пройшло знайомство із нашими земляками, учасниками Другої світової війни, які відважно, героїчно та мужньо боронили нашу землю від фашистських загарбників, визволяючи Київ, Одесу, Севастополь, брали участь у Сталінградській битві та Курській дузі. Перегляд студентами групи ВОТ-15 кінострічки «Брестська фортеця» дав можливість замислитися  над власною життєвою та громадянською позицією.
   Радіогазети «Видатні історики України XIX – XXI ст.» познайомила із Костомаровим М.І., Максимовичем М.О., Антоновичем В,Б. та Грушевським М.С. та «В дні перемог і в дні поразок, Щасливі дні і в дні сумні Іду з дитинства до Тараса, Несу думки свої земні» були змістовними та аргументованими, художньо та емоційно насиченими, піднесено святково урочисте.
 
    Не менш цікавим та оригінальним став англомовний конкурс гідів «Унікальна Україна», який був проведений викладачами англійської мови Новіковою А.М., Дубовою Г.В. та Сіряченко Ю.О. на високому науковому рівні із використанням новітніх технологій. Учасники конкурсу підготували інформацію, яка стосувалася історичних місць, природних заповідників, історичних пам’яток та населених пунктів нашої держави.

 Переможцями назвали наступних студентів:
І місце – Сидоренко В.,

ІІ місце поділили Тітова Д. та Сироватська А.,
 ІІІ місце посіли Синявський В. та Саєнко К.


 Масниця – традиційне українське свято, що відзначається протягом тижня перед Великим постом. Це радісне і ситне свято. Його головний атрибут – млинці, круглі, як сонце.  

Ось і відправилися всією «студентською сім'єю» на святкове гуляння, де і млинці продають, і всякі витівки влаштовують.  
 

СЄЄРОДОНЕЦЬКИЙ ХІМІКО-МЕХАНІЧНИЙ ТЕХНІКУМ
ho - безкоштовний хостинг!